Bitcoin

GameStop Bu Altcoin’i Boşaltıyor: Binance’de İşin İçinde!

GameStop, iştirak duyurusunun ortasında altcoin projesi IMX’in tokenlerini döküyor. GameStop, piyasadaki tüm IMX tokenlerinin yaklaşık %6.5’ini boşalttı.

  • GameStop, son birkaç gün içinde yaklaşık 15 milyon IMX tokeni sattı.
  • Immutable X’in geliştiricisi Immutable, şimdiye kadar GameStop’a yaklaşık 37,5 milyon IMX tokeni gönderdi ve yaklaşık 15 milyon daha gelecek.
  • Dün Immutable, GameStop tarafından NFT pazar yerinin oluşturulmasına yardımcı olmak için projenin kullanıldığını duyurdu.

GameStop, Immutable ile yapılan geliştirme mutabakatının bir modülü olarak aldığı yaklaşık 15 milyon IMX tokenini çöpe attı. Bu durum altcoin fiyatına olumsuz yansıdı ve ani bir çöküşü tetikledi.

GameStop, altcoin projesi IMX’in tokenlerini döküyor!

Dün, Ethereum Layer 2 ölçekleme tahlili Immutable X’in geliştiricisi Immutable, GameStop ile NFT pazarını oluşturmayı da içeren bir ortaklık duyurdu. Muahedenin bir modülü olarak GameStop, muhakkak kilometre taşlarının tamamlanmasının akabinde 150 milyon dolar kıymetinde IMX tokenini hibe olarak alacak biçimde ayarlandı. Etherscan’daki  işlem kayıtları,  GameStop’un son dört gün içinde 37,5 milyondan fazla IMX tokeni aldığını gösteriyor.

O vakitten beri GameStop, bu tokenlerin 14.989.293’ünü dağıttı. GameStop, ikisi paydaşlık duyurusundan iki gün evvel ve biri duyurudan birkaç saat sonra gerçekleşen üç süreçten oluşan bir dizi üzerinden, yaklaşık 44 milyon dolarlık IMX’i merkezi borsalar Binance, Huobi ve OKX’e taşıdı. Yaklaşık 225 milyonluk mevcut dolanım arzıyla, 15 milyon IMX tokeni, token arzının yaklaşık %6,5’ini temsil ediyor.

IMX tokenleri, bu gelişmeyle sert düştü!

IMX tokenlerinin piyasaya sürülmesi, muhtemelen son bir buçuk gündeki keskin fiyat düşüşüne katkıda bulundu. Immutable’ın dün yaptığı duyurunun akabinde, IMX tokeni 4.20 doların üzerindeki fiyatlara ulaştı. Fakat bugün altcoin, %40’lık bir fiyat düşüşünü temsil ederek 3 doların altında bulunuyor. Immutable X, Ethereum için GAS fiyatı olmadan süratli süreçlere müsaade veren bir Katman 2 NFT protokolüdür. Ethereum üzerinde ölçeklendirmek için sıfır bilgi toplamalarını kullanır. 

Eylül ayında Immutable, Immutable X ölçeklendirme tahlili platformu için 60 milyon dolarlık fon sağladı. GameStop payı, geçtiğimiz Ocak ayında pay başına yaklaşık 380 dolarlık en yüksek düzeyinden aşağıda, yazının yazıldığı sırada 100 doların biraz üzerinde seyrediyor. Bugün %3 civarında arttı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.