Kripto Haber

GameStop, NFT Marketplace için Immutable X’i Kullandı, 100 Milyon Dolarlık Oyun Fonu Başlattı

Geçen Ekim ayında bir Web 3 iş ilanında metaverse için planlarını açıkladıktan sonra, GameStop, değiştirilemez token (NFT) pazarının lansmanı için Immutable X ile ortaklık kuruyor, şirket Perşembe günü duyurdu.

Oyun perakende devi, bir basın açıklamasına göre, ağın “karbonsuz bir ortamda NFT ticareti ve basımı için sıfır gaz ücreti” nedeniyle Ethereum Layer 2 çözümüne dokunduğunu söyledi.

GameStop, pazarına “kolaylıkla alınıp satılabilen milyarlarca düşük maliyetli, oyun içi varlık” eklemeyi planlıyor, özellikle dahil edilecek dijital gayrimenkul ve oyun içi görünümlerden bahsediyor.

Pazar, binlerce Ethereum işlemini tek bir işlemde birleştirebilen sıfır bilgi kanıtı teknolojisi olan arka ucuyla ilgili yardım için Starkware’den yararlanıyor.

Daha fazlasını okuyun: GameStop, “Web3 Gaming” İş İlanıyla Metaverse Giriyor

GameStop ayrıca, ana akım NFT katılımıyla olağan hale gelen geri tepmeyi önlemek için bir teklif olabilecek “kalan karbon ayak izini dengelemek” için Trace ve Cool Effect ile ortaklık kurdu. (FTX, Coachella NFT duyurusundan önce benzer şekilde karbon ofsetleri satın aldı.)

Pazar haberleriyle birlikte GameStop ve Immutable, ekosisteminde Web 3 oyun geliştirmesini desteklemeye adanmış 100 milyon dolarlık bir fonun başlatıldığını duyurdu.

Fon, oyun geliştiricileri ve stüdyoları pazara çekmeyi amaçlıyor ve son birkaç ayda piyasaya sürülecek 100 milyon dolar artı oyun fonlarından sadece biri haline geliyor. (Mekanizma Başkenti, Gala Oyunları, Solana Ventures ve Hashed bunlardan birkaçı.)

Immutable’ın kurucu ortağı Robbie Ferguson bir röportajda “GameStop görevi tam anlamıyla oyuncular için güçtür ve bizim burada yapmaya çalıştığımız tam olarak bu” dedi. “100 milyon dolar, yaptığımız şeyin en az’ı.”

Immutable, geçtiğimiz Eylül ayında BITKRAFT Venture ve King Rival Capital liderliğinde 65 milyon dolarlık B Serisi topladı. IMX jetonu sabahın erken saatlerindeki işlemlerde keskin bir şekilde yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.