Alt Coin

Gelecek Partisi Önderi Davutoğlu’ndan Davet: Metaverse’e Atılın!

2021 yılının bilhassa son çeyreğinde isminden çokça kelam ettiren metaverse, Gelecek Partisi önderi Ahmet Davutoğlu’nun da dikkatini çekmiş üzere görünüyor. Davutoğlu, yakın vakitte kripto para alanına getirilecek düzenlemeler konusunda yorumlarını paylaşırken metaverse’e de değindi. İşte detaylar…

Davutoğlu, metaverse alanına dikkat çekti

Türkiye’de kripto para alanına yönelik gelecek düzenleme, pek çok yatırımcının merakla takip ettiği bir gelişme. Geçtiğimiz günlerde kimi kripto para uzmanları, bu regülasyon hakkında konuşmak için Meclis’e gitti. Bu mevzuda yorum yapanlardan biri, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu oldu. Davutoğlu, hükümetin kripto para düzenlemesine gösterdi. Davutoğlu, Twitter hesabında yaptığı bir açıklamada, aşağıdaki sözleri kullandı:

Dijital varlıkların yapısını anlamadan kısıtlamalar getirmek en çok teşebbüs ekosistemine ziyan verir. Vergi almayı düşünmek yerine Metaverse ve web3 dünyasına nasıl adım atarız diye düşünün! Kısıtlamak yerine talep edenleri denetleyin. Bırakın, sistem işlesin.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere evvelce Facebook olarak bilinen Meta, metaverse ismi verilen yiğit yeni bir dünya yaratma, inşa etme ve büyütme sorumluluğunu üstlendi. Bu, insanların alternatif bir hayat yaşayabilecekleri sanal ve artırılmış gerçekliktir. Dünyanın en büyük şirketlerinden birinin bu tarafta adım atması, pek çok bölümü etkiledi ve birçok insanın “metaverse” ismini duymasını sağladı. Ayrıyeten Google, yıllardır metaverse ilgili teknoloji üzerinde çalışıyor. Taşınabilir patlamanın tartışmasız en büyük kazananı olan Apple da bu alanda çalışma gerçekleştiriyor. Microsoft, işletmelere ve devlet kurumlarına bir headset sunarak metaverse’e kurumsal bir dönüş yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.