Kripto Haber

Gemini, Kripto Varlık Yönetim Platformu Bitria’yı Satın Aldı; Açıklanmayan Şartlar

Kripto borsası Gemini, bir finansman turunda 400 milyon dolar topladıktan sonra iki aydan kısa bir süre sonra finansal danışmanlara yönelik tekliflerini genişletmek için dijital varlık yönetimi girişimi Bitria’yı satın aldı. Anlaşmanın şartları açıklanmadı.

Perşembe günü yapılan açıklamaya göre, Bitria’nın dijital varlıkları yönetme teknolojisinin Gemini’nin saklama ve takas yetenekleriyle entegrasyonu, varlık yöneticilerine daha geniş kripto ekosistemine erişim ve müşterilerinin portföylerini tek bir arayüzden yönetme yeteneği verecek. Ayrıca portföy yeniden dengeleme ve vergi kaybı toplama gibi özellikler de kazanacaklar.

Son 24 saatte 150 milyon dolarlık işlem hacmine sahip olan Gemini, profesyonel yatırımcılara yönelik tekliflerini güçlendirerek genişlemeyi planlıyor. Buna karşılık, CoinMarketCap verilerinin gösterdiğine göre, en büyük kripto borsası Binance yaklaşık 15 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdi.

“Bitria edinimi, Gemini’yi, varlık ve varlık yöneticilerinin, müşterilerinin tüm kripto yatırımlarına erişme ve bunları yönetme konusundaki artan talebini karşılamasını sağlayan ilk uçtan uca teknoloji platformu olarak konumlandırıyor” Açıklamada, iş geliştirme denildi.

Aralık ayında, 3iQ Digital Assets, Gemini ve Bitria, yatırımcılara yeni bir dijital varlık ayrı olarak yönetilen hesap (SMA) platformu sunmak için bir araya geldi.

Devamını oku: Crypto Exchange Gemini Trust, 400 Milyon Dolarlık Finansman Turundan Sonra 7 Milyar Dolarlık Değerlemeye Sahip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.