Kripto Haber

Genesis, Hacmi 20 Milyar Doların Üzerinde Olan Başka Bir Rekor Türev İşlem Çeyrekini Yayınladı

Dijital para birimi ana komisyoncusu Genesis Küresel Trading, 20 doların üzerinde paylaşım yaptı. 2021’in dördüncü çeyreğinde türevler için işlem gören 7 milyar nominal değer, önceki rekor olan 12$’dan %62 artarak. 3. çeyrekte 8 milyar 2021’in tamamı için, türevlerin kavramsal değeri 53 dolardan işlem gördü. 8 milyar, bir önceki yıla göre %812 arttı.

30$’lık spot işlem hacmi. 4. çeyrekte 8 milyar dolar, bir önceki çeyreğe göre %23 arttı ve tüm yıl hacmi 116$ oldu. %463 artışla 5 milyar.

Genesis rakamlarının da açıkça ortaya koyduğu gibi, türev ticareti, küresel borsalarda artan hacimler için temel itici güç olmuştur ve örneğin ABD merkezli Coinbase’i, rakiplerine karşı konumunu iyileştirmek için yakın zamanda FairX’i satın almaya itmiştir. CoinMarketCap’e göre, son 24 saat içinde Binance’deki türev işlem hacimleri sadece 20 milyar dolarlık spot hacimlere karşı 78 milyar dolar oldu.

Kredi kullanımlarına dönersek, Genesis, üçüncü çeyreğe göre %40 artışla 4. çeyrekte 50 milyar dolara ulaştıklarını söyledi. 2021’in tamamı için kredi kullanımları 2020’den yaklaşık yedi kat arttı.

Bitcoin (BTC), bununla birlikte, Genesis, Gri Tonlamalı Bitcoin Trust (GBTC) için NAV’ye yapılan indirimi gerekçe göstererek, kredi karışımı hakimiyetinin bir kısmını kaybetti (tröstü yöneten Grayscale Investments, bir Dijital Para birimidir). CoinDesk’in de sahibi olan Para Birimi Grubu).

BTC, on iki ay önce %53,9’a karşılık yıl sonunda borç verme karışımının yalnızca %27,5’ini oluşturuyordu. Pay, 2020’deki %23,2’ye kıyasla 2021 sonunda yaklaşık %40’a yükselen ABD doları ve eşdeğeri krediler oldu.

Firma, sektör büyüdükçe NFT destekli kredi portföyünü de büyütmek istediğini söyledi. Şimdilik şirket, NFT kredi hacimlerinin çoğunun yüksek net değerli bireyler tarafından yönlendirildiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.