Bitcoin

Gizemli Balinalar: Milletvekilleri DOGE ve Bu Altcoin’lerden Alıyor!

Kongre ve kripto paraların yıldızı, tarihî olarak bakıldığında pek uyuşmadı. Bununla birlikte, kimi siyasetçilerin hala Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE), Ethereum (ETH) üzere altcoin projelerine meraklı olduğu görülüyor. Olağandışı piyasa faaliyetlerini takip eden Unusual Whales, geçen yıl Kongre’nin kripto ticareti nasıl yaptığına dair bir rapor yayınladı. Sonuçlar incelenmeye kıymet. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

ABD’li milletvekillerinin radarında DOGE, ETH, ADA, BTC ve çok daha fazlası var

Bitcoin, şaşırtan olmayan bir biçimde 2021’de ABD’nin başşehrinin hükümdarıydı. Cumhuriyetçi milletvekilleri Cynthia Lummis ve Michael Waltz, 2021’de yaklaşık 100.000 dolar kıymetinde BTC satın aldı. Birtakım Kongre üyeleri Bitcoin yahut Ethereum trust fonun yatırım yaparak yahut kriptoda payı olan şirketlere yatırım yaparak dolaylı yoldan para yatırdı.

Buna Grayscale Bitcoin Trust aracılığıyla yaklaşık 50.000 dolar ve 30.000 dolar pahasında Bitcoin satın alan Temsilci Marie Newman ve Senatör Patrick Toomey de dahil. Toomey ayrıyeten Grayscale Ethereum Trust aracılığıyla Ethereum satın aldı. Meclis Sözcüsü Nancy Pelosi, kripto para ünitesine değerli ölçüde maruz kalan bir şirket olan Nvidia payından satın aldı.

Temsilci Mark Green, 2021 baharında Dogecoin, EOS, Stellar, Chainlink ve daha fazlasını satın aldı. Enteresan bir formda Green, kripto varlıklarının bir kısmını satan tek Kongre üyesi. Cumhuriyetçi Temsilci Barry Moore geçen yıl yaklaşık 50.000 dolar kıymetinde Cardano ve Ethereum satın aldı. Tıpkı vakitte, Dogecoin patlamasından yarar sağlayanlardan biri oldu. Yalnızca altı Kongre üyesi direkt kriptoya sahipken, yaklaşık 30 yasa koyucu kripto oyununa dolaylı olarak dahil oluyor. Coinbase, PayPal ve Nvidia üzere şirketlerin paylarına yatırım yapanlar da var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.