Bitcoin

“Gizli Bir Tırmanış” Ünlü İsim, Altın ve Bitcoin Kestirimini Paylaştı!

Pepperstone, altın üzere kıymetli metaller ve kripto piyasalarının ‘gizli bir tırmanış’ gördüğünü söylüyor. Fakat bu durum, yatırımcıların müdafaa oyunlarını hızlandırdıkları manasına mı geliyor? Pepperstone araştırma lideri Chris Weston’ın altın, gümüş ve Bitcoin değerlendirmelerini ve beklentilerini Kriptokoin.com okuyucuları için hazırladık.

“Kesinlikle altını, daha âlâ bir portföy müdafaası olarak görüyorum”

“Son vakitlerde kripto ve kıymetli metallerde zımnî bir tırmanış oldu, fakat radara girdiler” diyen Chris Weston, toplumsal medya/trade ofislerinde daha fazla yayın müddetini denetim ettiklerini belirtiyor. Piyasalar, bugün yayınlanması planlanan ABD enflasyon bilgileri ve bunun FED’in Mart ayı toplantısı için ne manaya geleceği konusunda telaşlı görünüyor. Chris Weston, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Kripto/altın ile beklenen enflasyon ortasında çok az korelasyon olduğu için her iki piyasanın da bir enflasyon muhafazası olarak satın alındığını söylemekten kaçınacağım. Katiyen altını, duruşlarında dönen bir merkez bankasına ve potansiyel bir yürüyüşe karşı daha düzgün bir portföy muhafazası olarak görüyorum.

Chris Weston, faiz artışının fiyatlandırmasının tüm gelişmiş piyasa yelpazesinde bu kadar varlıklı olduğu ve getiri eğrilerinin düzleştiği vakit, tahminen de geniş bir portföy içinde tekrar fiyatlandırmaya karşı bir ölçü sigorta satın almanın mantıklı geldiğini söylüyor ve şu çıkarımda bulunuyor:

Her iki durumda da, altın ve gümüş, yüksek ABD gerçek faizlerine ve mütevazı bir biçimde güçlenen USD’ye karşın alıcı buluyor.

Chris Weston’a nazaran altın, direncini 1.847 dolarda test etmek istiyor

CME Fed İzleme Aracı’na nazaran, piyasa iştirakçileri Mart ayında 50 baz puanlık bir faiz artışını %26,9’luk bir bahtla fiyatlıyorlar. Enflasyon beklenenden daha sıcak gelirse, bu beklentiler daha fazla popülerlik kazanacak. Şu anda, piyasa konsensüs iddiaları ABD’de yıllık enflasyonun Ocak ayında %7,3’e yükseleceği istikametinde. Chris Weston, altının direncini 1.847 dolarda test etmek istediğini ve gümüşün 22,40 dolarda dayanak bulduğunu söylüyor:

Gümüş 22,40 dolar 22,00 ortasında çok fazla satın alma takviyesi buldu ve alıcılar oyunlarını hızlandırmadan evvel fiyat daha sonra konsolide oldu. Ocak sonundaki düşüşün %38,2 Fibosunu geçtik ve artık yakın vadeli gaye 23,60 dolar oldu. Sarı metal, altın piyasası için çok kıymetli görünen bir düzey olan 1.847 dolardaki düşüş trendi direncini bir sefer daha görmek istiyor.

Chris Weston: Bitcoin benim için bir ivme aracı

Pepperstone araştırma lideri, Bitcoin’in trade modelinin, 44.000 dolar işaretinin üzerine çıkmaya çalışırken sağlam göründüğünü de kelamlarına ekliyor.

ETH’nin biçimi umurumda değil, lakin Bitcoin, fiyatı 44 bin işaretini kırması ve Ocak ayı boyunca görülen arz bölgesi ile burada değişik görünüyor. Beş gün boyunca ralli yaptı ve Eylül’den bu yana en uygun koşuyu gerçekleştirdi. Bitcoin benim için bir ivme aracı, yalnızca yükselirken long, düştüğünde short sürüyorum. Kolay fakat kripto, otostop çeken ve piyasanın kolektif fikirleriyle ahenk sağlayan saf akış tipi bir araç olduğunda bana yeterli hizmet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.