Kripto Bilgi

Goldman: Bitcoin ve Altcoinler, Geleneksel Finansal Piyasa Değişkenleriyle Daha İlişkili Olacak

Goldman Sachs Perşembe günü bir raporda, kripto para piyasasındaki son geri çekilmenin ana akım benimsemenin “iki ucu keskin bir kılıç” olabileceğini gösterdiğini söyledi.

Kasım ayından bu yana, banknotlar, toplam kripto piyasa değeri yaklaşık %40 düştü. Slayt, esas olarak makroekonomik faktörler, yani dijital pazarların dışındaki gelişmeler tarafından yönlendirildiği için benzersizdir.

Ana akım benimseme, değerlemeleri artırabilir, ancak aynı zamanda, Zach Pandl liderliğindeki analistler, notta, dijital varlıkları tutmanın çeşitlendirme faydalarını azaltan diğer finansal piyasa değişkenleriyle korelasyonları da muhtemelen artıracaktır.

Bitcoin’deki düşüşün, Federal Rezerv’in faiz oranı artışlarına yönelik hareketine olumsuz tepki veren “düşük karlı teknoloji stoklarındaki ve son halka arzlardaki düşüş” ile yüksek oranda ilişkili olduğu belirtildi.

Goldman,

Bitcoin, enflasyon riski ve öncü teknoloji sermaye sektörleri için vekillerle pozitif korelasyona sahip olduğu ve reel faiz oranları ve ABD dolarının değeri ile negatif korelasyona sahip olduğu için varlık sınıfları arasında son rotasyonların merkezinde yer alıyor, dedi.

Banka, token fiyatlarındaki keskin düşüşlerin tasfiyelere ve teminat olarak madeni paraları kullanan merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarında borçlanmada düşüşe yol açtığını belirtti.

Metaverse uygulamaları gibi blok zinciri teknolojisinin daha da geliştirilmesi, zaman içinde belirli dijital varlıklar için “laik bir arka rüzgar” sağlayabilir, ancak merkez bankaları tarafından parasal sıkılaştırma gibi “makroekonomik güçlere karşı bağışık” olmayacaklar. rapor dedi.

Daha fazlasını okuyun: Goldman, Coinbase’in Kripto Büyümesine Maruz Kalmanın Hala ‘Mavi Çip Yolu’ Olduğunu Söylüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.