Kripto Bilgi

Goldman Sachs, Bitcoin’in “Varsayımsal” Değer Artışı Mağazasında 100.000 Dolara Ulaşabileceğini Söyledi

Goldman Sachs’ın döviz stratejisi eş başkanı Zach Pandl bir araştırma notunda, Bitcoin’in zamanla altından pazar payını daha fazla benimsemenin bir “yan ürünü” ve “Bitcoin’e özgü ölçeklendirme çözümlerinden” gelen potansiyel olarak kapabileceğini söyledi. Salı günü müşterilere.

“Varsayımsal olarak, eğer Bitcoin’in ‘değer saklama aracı’ pazarındaki payı önümüzdeki beş yıl içinde %50’ye yükselirse (değer depolarına yönelik toplam talepte herhangi bir büyüme olmadan) fiyatı 100.000$’ın biraz üzerine çıkacaktır. Pandl notta, %17-18’lik bir bileşik yıllık getiri (zaman içinde Bitcoin arzındaki büyümeyi hesaba katar) yazdı.

Goldman, halkın yaklaşık 2 dolar tuttuğunu tahmin ediyor. Altının ons başına 1.800 dolar olduğu varsayıldığında, yatırım amaçlı 6 trilyon altın. Pandl, Bitcoin’in şamandıra ayarlı piyasa kapitalizasyonunun şu anda 700 milyar doların biraz altında olduğunu yazdı ve bunun Bitcoin’in şu anda “değer deposu” (altın ve Bitcoin) pazarında yaklaşık %20’lik bir paya sahip olduğu anlamına geldiğini de sözlerine ekledi.

Devamını oku: Goldman Sachs, Kripto Opsiyon Piyasalarını Kurumsal Kabul için ‘Bir Sonraki Büyük Adım’ Olarak Görüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.