Kripto Haber

Goldman Sachs, Blockchain’in Metaverse ve Web 3 Geliştirmesinin Anahtarı Olduğunu Söylüyor

Goldman Sachs bir araştırma raporunda, Blockchain teknolojisinin metaverse ve Web 3’ün geliştirilmesinde merkezi olduğunu söyledi.

  • “Merkezi bir otoriteden bağımsız herhangi bir sanal nesneyi benzersiz bir şekilde tanımlayabilen” tek teknolojidir ve Rod Hall liderliğindeki analistler bir notta, bu mülkiyeti tanımlama ve takip etme yeteneğinin meta veri deposunun işleyişi için çok önemli olacağını yazdı. 14 Aralık’ta yayınlandı.
  • Web 3 için blok zinciri, “merkezi kontrolün kısmen ortadan kaldırılmasına” izin verir. Gelecekte kullanıcılar Meta, Google veya Apple gibi üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan giriş yapabilecekler, not eklendi.
  • Web 3, merkezi olmayan ağlar tarafından mümkün kılınan üçüncü nesil internet hizmetleridir.
  • Goldman analistleri, kripto para biriminin blok zinciri için sadece bir başlangıç ​​olduğunu düşünüyor. 2017’den bu yana blockchain, bankacılık sektöründen iletişim, medya ve üretim gibi birden fazla dikeyde daha dağıtılmış uygulamalara yayıldığını belirttiler.
  • Wall Street bankası, blockchain’i TCP/IP ve HML’nin 1990’larda internete girmesinden bu yana ortaya çıkan en yıkıcı teknoloji trendlerinden biri olarak görüyor. ”
  • ‘Yatırım sonuçlarını bu noktada tahmin etmek zor, ancak kullanıcı kimliğinin merkezi kontrolüne bağımlı olan şirketler, blok zincirinin benimsenmesiyle iş modellerini büyük olasılıkla zorlayacak’ dedi.
  • Metaverse, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve internetin bir araya gelmesiyle yaratılan sürükleyici bir dijital dünyadır.
  • Metaverse için en büyük onaylardan biri, bu yılın başlarında sosyal medya devi Facebook’un gelecekteki odağının bir işareti olarak kendisini Meta olarak yeniden markalaştırmaya karar vermesiyle geldi. Meta (eski adıyla Facebook), metaverse’ini geliştirmek için Avrupa Birliği’nde 10.000 personeli işe almayı planladığını da duyurdu.

Daha fazlasını okuyun: Blockchain Teknolojisi Pivot Moment Mirrors Broadband’da, CMCC Küresel Diyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.