Alt Coin

Goldman Sachs Dayanaklı Şirketten Bu Altcoin Piyasasına Yatırım!

Goldman Sachs ve Tencent üzere şirketler tarafından desteklenen Fransız taşınabilir oyun geliştiricisi Voodoo, Perşembe günü altcoin projeleri Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND) ve Axie Infinity (AXS) üzere Blockchain oyunlar geliştirmeye odaklanan stüdyolara 200 milyon dolar yatırım yapmayı dört gözle beklediğini belirtti. Haberin detayları için Kriptokoin.com okumaya devam edin.

Voodoo, oyun tabanlı altcoin piyasasına gözlerini çevirdi

Görüntü oyunu ve Blockchain sanayileri, ‘GameFi’ sanayisinin yaratılmasının katalizörü olan NFT’nin popülerlik artışından sonra birbiriyle çarpıştı. Yeni para kazanma seçenekleriyle, dünyanın her yerinden oyuncular ve yatırımcılar, dikkatlerini altcoin projeleriyle ilgili yeni eserlere çekiyor. Voodoo’nun CEO’su Alex Yazdhi, Blockchain’in dijital varlıkların ve eşsiz öğelerin eklenmesine müsaade vererek, oyun sanayisini bildiğimiz biçimiyle değiştireceği görüşünü lisana getiriyor.

CEO’ya nazaran, teknoloji oyunculara dijital varlıklarının sahipliğini verecek ve bu da oyuncular için daha derine dalmayı mümkün kılacak. Oyun içi varlıkları yahut öğeleri toplamayı, takas etmeyi ve tutmayı içeren değişim süreci, oyunu daha etkileşimli hale getirmek için harika bir araç. Sağlanan 200 milyon dolar, Blockchain tabanlı oyun geliştirmede yeni yol almaya başlayan çeşitli şirketleri finanse etmek için kullanılacak. Voodoo, Blockchain oyun geliştirmeye odaklanan yaklaşık 20 dahili stüdyonun oluşturulmasını dört gözle bekliyor.

Blockchain, oyun düşünülerek geliştirilmese de süreçleri kaydetme ve doğrulama teknolojisi, milyar dolarlık bir sanayi haline gelen NFT’ler biçiminde yeni bir kullanım alanı buldu. GameFi sanayisi, hem Non Fungible Token (NFT)’leri doğrulamak hem de birden çok özel ağdan erişilebilen bir veritabanı olarak Blockchain teknolojisini kullanıyor. Zincire çeşitli kayıtlar ekleyerek, her birey bunlara erişebiliyor, lakin bunları değiştiremiyor yahut kaldıramıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.