Alt Coin

Google Belirledi: İşte Yatırımcıların En Çok Aradığı Altcoin!

Bu hafta, Dogecoin’i çevreleyen sansasyonel gelişmeler birinci 10 kripto para ünitesi ortasından daha fazla uzaklaşmasını engelledi. Google Insights datalarına nazaran birebir tesir arama sonuçlarına da yansıyor. Gelin, 8-15 haftasındaki tanınan altcoin aramalarına göz atalım.

Dogecoin aramaları pik yaptı

Tesla CEO’su Elon Musk’ın, elektrikli arabaların artık Dogecoin ile satın alınabileceğini açıklamasının akabinde DOGE fiyat 24 saatlik çıkarını %25’e ulaştırdı. Google Insights dataları talebin arama motorlarına yansıdığını gösteriyor. 8 Ocak ile 15 Ocak ortasındaki Google trendlerine Dogecoin’in Shiba Inu (SHIB) karşısında baskınlığı kelam konusu. Aşağıdaki grafik göğüs coin’lerin Google’daki popülerliğini gösteriyor. 100 tam, 50 yarısı kadar tanınan olduğu manasına gelir.

Altcoin projesinde neler yaşandı?

Hafta içinde Dogecoin’e yönelik ilgi, Tesla’nın ödeme sistemini açıklanmasının akabinde Cuma sabahı erken saatlerde tepeye ulaştı. Daha öncesinde Tesla’ın web sitesindeki kaynak kodunda Doge ödemelerini entegre etmeye hazırlandığını söyleyen çokça sav bulunuyordu. 14 Ocak’ta CEO Elon Musk, Dogecoin ile sipariş verilebileceğini aşağıdaki tweet’le doğruladı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız detaylara ve eski ABD’li siyasetçi David Gokhshtein’in DOGE, SHIB ve FLOKI yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Arama eğilimlerinin fiyat hareketiyle alakalı olması şaşırtan gelmeyebilir. Dogecoin’in fiyatı, Nisan 2021’de 0,70 dolar tepesine ulaşırken, Google aramaları da rekor ilgiye işaret ediyordu. Dogecoin rakibi Shiba Inu ise bu süreçte sessizliğini koruyor. Polygon (MATIC) tarafından piyasa bedeli sıralamasında geriye çekilen Shiba, %8.40 haftalık çıkarıyla 0.00003069 dolardan süreç görüyor. Dogecoin ise 0.2032 dolar lokal doruğunun akabinde haftalık çıkarını %15’in üzerinde tutuyor. Karşılaştırma için birebir haftada Bitcoin ve Ethereum sırasıyla %3.88 ve %7.64 yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.