Kripto Haber

Google Cloud İşe Alma Blok Zinciri Uzmanları Ekibi: Rapor

Bir CNBC raporuna göre Google Cloud, merkezi olmayan Web 3 uygulamalarına geçişte yararlanmak için bir blok zinciri uzmanlarından oluşan bir ekip işe alıyor.

  • Google ve Amazon gibi teknoloji ve bulut devleri, Web 2 merkezileştirmesinin zirvelerini temsil ederken, Google, daha yeni merkezi olmayan blok zinciri teknolojilerinin sunduğu fırsatı görüyor.
  • Yeni grubun baş stratejisi, daha önce Google’ın kanunî bölümünde ürün danışmanı olarak çalışan Rich Widmann. Widmann Perşembe günü hareketi hakkında tweet attı.
  • Google’ın bulut hizmeti şu anda geliştiricilerin blok zinciri ağları oluşturmak için kullanabilecekleri araçlar sunuyor ve ayrıca CNBC’ye göre Dapper Labs, Hedera, Thera Labs ve çeşitli kripto borsaları gibi blok zinciri firmalarını müşteri olarak sayıyor. Ayrıca Google Cloud, geliştiricilerin blok zincirindeki zincir üzerindeki verileri daha kolay analiz etmelerini sağlamak için Polygon ile bir entegrasyondan geçti.
  • Widmann, CNBC’ye verdiği demeçte, şimdi şirket, “bazı müşterilerin kripto para birimleri kullanan merkezi bulut için ödeme yapma konusunda sahip olduğu sürtünmeleri azaltmak” da dahil olmak üzere doğrudan blok zinciri geliştiricilerine sunabileceği hizmetlere bakıyor.
  • Google, bu haberle ilgili ek yorum talebine hemen yanıt vermedi.
  • Bulut bilişim alanında lider olan Amazon AWS, özellikle finans ve ödeme uygulamaları ile ilgili olmak üzere blockchain teknolojisinde aktif hale geldi. Blockchain dünyasının AWS’si olmayı hedefleyen altyapı girişimi Alchemy, yakın zamanda şirkete 3 dolar değerinde olan C Serisi bir turda 250 milyon dolar topladı. 5 milyar.
  • Kripto borsası Coinbase ayrıca, diğer şirketlerin Coinbase Bulut API’lerini ve blok zinciri altyapısını kullanarak kripto ödemeleri, ticaret, veri erişimi ve bahis dahil olmak üzere kripto projeleri geliştirmesine olanak tanıyan bir Coinbase Bulut bölümüne sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.