Kripto Haber

Google, Crypto Push’un Bir Parçası Olarak PayPal Veteranını İşe Aldı: Rapor

Alphabet’in Google’ı, Bloomberg’e göre, daha önce bankacılığa geçişten geri çekildikten sonra ödemeler bölümünü yönetmesi için eski PayPal yöneticisi Arnold Goldberg’i işe aldı.

Google’ın ticaret başkanı Bill Ready Bloomberg’e verdiği demeçte, Goldberg’in işe alınması, şirketin kripto para birimleri de dahil olmak üzere daha geniş bir finansal hizmet yelpazesini dahil etmesi için daha geniş bir stratejinin parçası. Google’ın finansal hizmetleri, tarihsel olarak kripto sunmaktan kaçındı.

Google, CoinDesk’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Sonbaharda, kripto platformu Bakkt, sanal Visa banka kartının çevrimiçi olarak ve mağazalarda Google Hisse’de kullanılabileceğini söyledi. Bakkt’ın Google Hisse desteği, bu yılın başlarında Coinbase Kartları için Apple Hisse ve Google Hisse’ye destek sunan Coinbase’in izinden gidiyor.

Ready, Bloomberg’e, Google’ın işlemler için kripto para kabul etmemesine rağmen, Coinbase dahil olmak üzere kripto şirketleriyle bu tür ortaklıklardan daha fazlasını yapmak istediğini söyledi.

“Kripto, çok dikkat ettiğimiz bir şey,” dedi Ready. Bloomberg’e “Kullanıcı talebi ve satıcı talebi geliştikçe biz de onunla birlikte gelişeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.