Alt Coin

Google Gizlice Kripto Para Piyasasına Giriyor!

Google gizlice kripto para piyasasına giriyor. Google’ın ticaret lideri Bill Ready, “Kripto para çok dikkat ettiğimiz bir şey” diyor. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

  • Google, kripto dünyasına bir giriş yapmaya hazırlanıyor olabilir.
  • Şirket, eski bir PayPal yöneticisini işe aldı ve Coinbase ve Bitpay ile iştirak kurdu.
  • Google’ın kripto para planları belgisiz, fakat kesime girişinin büyük tesirleri olacak.

Google, kullanıcılarının kripto para üniteleri de dahil olmak üzere finansal hizmetlere erişimini genişletmeye yönelik bir hareketle ödeme kısmını yönetmesi için eski PayPal yöneticisi Arnold Goldberg’i işe aldı. Tarihsel olarak kriptodan uzak durmasına karşın, şirketin ticaret lideri Bill Ready’nin açıklamalarına nazaran, Google artık dalı daha etkin bir halde düşünüyor.

Google sessizce kripto para piyasasına giriyor!

Bloomberg’e göre Google, ödemeler ve gelişen pazarlar kısmı için eski PayPal yöneticisi Arnold Goldberg’i yeni bir lider yardımcısı ve genel müdür olarak işe aldı. Ödemeler ve gelişen pazarlar kısmı, Google’ın Next Billion Users (Sonraki Milyar Kullanıcı) teşebbüsünün bir kesimidir. Eskiden PayPal’ın baş işletme vazifelisi olan Google’ın ticaret lideri Bill Ready, işe alım hareketinin Google’ın kripto para üniteleri de dahil olmak üzere daha fazla finansal hizmete genişlemesinin bir kesimi olduğunu vurguladı.

Ayrıyeten Peeyush Ranjan, Google’ın tüketici ödeme hizmetlerinden sorumlu genel müdürlüğe terfi etti. Ranjan, Google Pay’in en başarılı olduğu ülke olan Hindistan’da Google Pay’in genişlemesine öncülük eden bir Google mühendisidir.  Şirket ayrıyeten, kullanıcıların kripto varlıklarını “dijital kartlarda” saklamalarına müsaade vermek için kripto para borsası Coinbase ve dijital para ödeme sağlayıcısı BitPay ile güçlerini birleştirdi. Lakin kullanıcılar yeniden de kripto yerine prestiji parayla harcama yapacak. Ready, Google’ın bu çeşit iştiraklerden daha fazlası için planları olduğunu belirtti.

Google ticaret lideri: Kripto çok dikkat ettiğimiz bir şey!

Google kripto paraları ödeme olarak kabul etmemesine karşın Ready, “kriptonun çok dikkat ettikleri bir şey olduğunu” ve “kullanıcı talebi ve satıcı talebi geliştikçe onunla birlikte gelişeceklerini” vurguladı. Ready, kripto planları hala tam olarak ortaya çıkmamış olsa da Google’ın tüm tüketici finans sanayisinin en son bağlayıcısı olma emellerine atıfta bulundu. Yönetici, Web3‘e dikkat çekerek ve tahminen de kasıtsız bir övgüde şunları söyledi:

Özgür ve açık bir ağda daha fazla aktifliğin gerçekleşmesine yardımcı olmak… Bu da doğal olarak genel işimizi dayanaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.