Alt Coin

Gözler Bu 13 Altcoin’de: İşte Kaçırmamanız Gereken Haberler!

Bitcoin madencilik zorluğu daha evvel hiç görülmemiş düzeylere ulaşırken, BTC fiyatı bir yıllık kazanımını iade ediyor. 22 Ocak’ın düzeltici fiyat hareketleri piyasa genelinde %15’i aşan 24 saatlik kayıplara yol açtı. Başka yandan, NFT ve metaverse odaklı altcoin projelerinin gerçek dünyaya temas eden çalışmaları ve iştirakleri sürüyor. FTX borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried, “FTX Visa Kartı‘nın” piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Gelin haftanın gelişmelerini listeleyelim.

İşte haftanın altcoin haberleri

Twitter platformunun NFT sahiplerinin mülkiyetlerini ispat edebilecekleri “Twitter Blue” özelliğiyle başlayalım. Entegrasyon Elon Musk tarafından sert eleştirildi. Twitter Blue, üyelere ayda 2,99 dolar karşılığında tweet’leri geri alma, reklamları kaldırma ve yer imi eklenmiş Tweetler için klasörler oluşturma üzere premium özellikler sunan Twitter’ın yükseltilmiş versiyonudur. Yeniden de, Twitter’ın NFT’lerle en son maksatları ve sitenin kullanıcı tabanının en kritik muhtaçlıkları olarak neyi gördüğü konusunda tartışmalar devam ediyor. 

Tanınan Blockchain tabanlı, çok oyunculu, RPG oyun projesi Metastrike, Kucoin Labs ile stratejik bir iştirak duyurdu. İştirak, blockchain oyun projesine Kucoin Labs’ın sayısız birinci sınıf hizmetine erişim sağlayacak. Ayrıyeten, Metastrike oyun projesinin geliştirilmesine yardımcı olacak.

Metacraft, Aztek oyununun Beta versiyonunun piyasaya sürüldüğünü duyurdu. İlgilenen şahıslar artık Metacraft hesaplarıyla oyuna giriş yapabilir. Oyuncular ayrıyeten NFT’lerini ortaya çıkarmadan evvel oyunu hazine sandığına başarılı bir halde oynamak zorunda kalacaklar.

Merkezi olmayan galaksiler ortası toplumsal oyun ve P2E metaverse UFO Gaming, Horizon Union ile stratejik olarak paydaşlık kurdu. Ortaklık, Top Dogs olarak bilinen tanınan bir eSpor takımının edinilmesine yardımcı oldu.

Geçen Nisan ayında, önde gelen borç verme ve borçlanma protokolü Aave V2, Polygon’da yayınlandı. Bu entegrasyon, büyük bir fiyat rallisine neden oldu. Bilhassa, Aave, Fantom’da yayına geçme planlarını da açıkladı. Bu karara, “Fantom topluluğuna borç vermeyi” genişletmeye odaklanan bir idare önerisi aracılığıyla alındı.

Bir kriptograf ve güvenlik analisti, MetaMask kullanıcılarının IP adreslerini bilgisayar korsanlarına ifşa etme riski altında olduğunu ortaya çıkardı. Gizlilik hizmeti OMNIA Protocol’ün kurucularından Alexandru Lupascu, uygulamaya taşınabilir aygıtlardan erişen MetaMask kullanıcılarının IP adreslerini ifşa etme riski altında olduğunu söylüyor. MetaMask kurucusu Daniel Finlay, bir Twitter gönderisinde “sorunun uzun müddettir yaygın olarak bilindiğini” itiraf etti. Ancak şimdi sorunu çözmedi.

Polkadex, Polkadot’ta (DOT) bir parachain yuvası kazanmak için kitle kredisi kampanyası duyurdu. Substrat temelli proje, bu ay başlayacak bir kitle kredisi kampanyası açıkladı. Topluluk, başarılı bir teklif vermek için kâfi ölçüde fon sağlamak için DOT tokenlerini Polkadex’e ödünç vermeye teşvik ediliyor. 

Geçen hafta altcoin Cardano ağı, metaverse’de bir oyun uygulaması olan Pavia’yı piyasaya sürdü. Bu, altcoin Cardano üzerinde piyasa sürülen birinci metaverse projesi. Pavia’nın satışa çıkarılmış yaklaşık 100.000 arazi parseli var. Her bir arazi parselinin basımı, ferdi koordinatlara sahip olan NFT’lerdir. Parsellerin pahası, Cardano NFT pazarı olan CNFT’de 30.000 ADA fiyatına kadar uzanıyor. Bu ölçü yaklaşık 45.600 dolara muadil.

Shibburn Twitter hesabı, son yirmi dört saat içinde 75.828.000 Shiba Inu (SHIB) tokenin “yakılarak” sirkülasyondan kaldırıldığını duyurdu. Milyonluk yakıma karşın, fiat cinsinden bedeli yalnızca 1.448 dolar. Shiba Inu’nun birinci arzı şaşırtan bir halde bir katrilyondur. Son yakınlarla yüzde 41.03014’ü sirkülasyondan kalıcı olarak çıkarıldı.

TON Vakfı, Andrew Rogozov’un kurucu üye olarak işe alındığını duyurdu. İlk olarak Telegram’ın Durov kardeşleri tarafından 2018’de başlatılan Blockchain projesinde eserleri denetleyecek. Bununla birlikte, özelliklerin entegrasyonunu hızlandırmak ve Telegram’ın 500 milyondan fazla güçlü kullanıcı tabanından yararlanmak için çalışmalar yürütecek. Rogozov, TON’daki kurucu üye rolünün yanı sıra, VK ile danışmanlık rolüne devam edecek.

Dünyanın en büyük kripto para izleme sitesi CoinMarketCap (CMC), Floki Inu (FLOKI) piyasa pahasını doğruladı. Bu güncelleme ile FLOKI daha yasal bir kripto haline geldi ve tokenin kripto para üniteleri ortasında daha düzgün bir sıralamaya sahip olmasına yardımcı olacak.

Emsal bir altcoin projesinin meselesiyle devam edelim. Baby DogeCoin (BabyDoge), CoinMarketCap’ten altı aydan uzun müddettir yaşadıkları tedarik doğrulama problemini incelemesini bir sefer daha talep etti. BabyDoge’a nazaran takım, CMC takımına meseleyle ilgili birkaç soru gönderdi, fakat geri dönüş yapılmadı. BabyDoge’un şu anda 1,3 milyondan fazla sahibi var ve hepsi devam eden tedarik doğrulama problemlerini çözmek için CMC’den yardım istiyor. Üstteki, FLOKI grubunun attığı tweet akabinde BabyDoge grubu talebini bir kere daha yeniledi.

Kripto milyoneri ve FTX borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried, “FTX Visa Kartı‘nın” piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Resmi duyuruya nazaran FTX Visa kartı büsbütün fiyatsız. Kart sahipleri Visa’nın geçerli olduğu her yerde kripto para ünitesiyle süreç fiyatı olmadan ödeme yapabilecek. FTX hesaplarında tutulan kripto paraların POS süreçleri sırasında otomatik olarak fiat para ünitelerine dönüştürüleceği de belirtildi.

Kriptokoin.com olarak hazırladığımız metaverse rehberlerine buradan (bölüm-1, bölüm-2) ulaşabilirsiniz.

Metaverse ve NFT coin haberleri

Hintli bir çift, 10 Ocak’ta TardiWorld’deki birinci Metaverse evliliği için planlarını açıkladı. Haber, 10 Ocak’ta kullanıcıları tarihi kaydetmeye ve Hindistan’ın birinci metaverse evliliğine katılmaya davet eden bir fragmanla Tweet gönderen Dinesh Kshtriyan’dan paylaşılıyor. Tweet’e nazaran evlilik, TardiVerse’in Polygon Blockchain üzerine inşa edilen metaverse’inde gerçekleşecek. Daha spesifik olarak, düğün, Harry Potter’dan Hogwarts Kalesi’nin yemek salonunda yapılıyor.

Türkiye’den Cem Yılmaz’da dahil birçok ünlünün NFT bölümüne girdiğini gördük. Son gelişmelerde, bir Türk takım tarafından üretilen toplam 10.000 adet Nurgül Yeşilçay karakterinin NFT’si yayınlanıyor.

Dünya çapında tanınan Fransız moda mecmuası L’OFFICIEL, koleksiyonlarından kimilerini büyüyen metaverse konseptinde piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu. Blog yazısında L’OFFICIEL, geleceğinin metaverse’de olduğunu ve kaymaya, Hong Kong merkezli finansal hizmetler şirketi AMTD International tarafından yakın vakitte satın alınmasının yardımcı olacağını belirtti. Proje, L’OFFICIEL’in data tabanına bağlı yapay zekadan yararlanılarak tasarlanan bir sanal giysi koleksiyonunu içerecek. Dergiye nazaran, bir asırdan fazla tirajından 100.000’den fazla özel görsele sahip. 

Listeleme haberleri

Oyna-kazan modelli oyun platformu MatrakGlobal’ın (MTRK), Bitci borsasında geri alım uygulaması 1 Şubatta başlıyor. Projenin token iktisadı ve özellikleri aşağıdaki tweette.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.