Alt Coin

Gözler Bu 18 Altcoin’de: İşte İştirak, Listeleme ve Daha Fazlası!

Piyasa genelini saran ve %10’u aşan düşüşlere karşın altcoin projelerinin iştirak, listeleme ve entegrasyon çalışmalarını göz gerisi etmeyelim. Bu yazıda, 18 altcoin’e dair haftanın gelişmelerine ve önümüzdeki günlere planlanmış etkinliklere bakalım.

İşte haftanın altcoin haberleri

Moonbeam, Kasım ayı başlarında Polkadot parachain müzayede slotlarından birini garanti altına alan birinci proje olduktan sonra, ağdaki birinci tam olarak çalışan parachain oldu. Bu, halihazırda Moonbeam üzerine inşa edilmiş 80’den fazla projenin konuşlandırılmasına müsaade veriyor. Son gelişmelerde, Moonbeam (GLMR), EVM birlikte çalışabilirliğini Polkadot’a sürdüreceğini duyurdu. Lansman 17 Aralık’ta başladı ve fonksiyonellik ile EVM aktivasyonu ve bakiye transferlerinin kademeli olarak kullanıma sunulması üç hafta sürdü. GLMR sahipleri artık ağı MetaMask cüzdanlarına ekleyebilir ve varlıkları Moonbeam ekosistemi yahut başka EVM uyumlu ağlar ortasında aktarabilir.

Oyna-kazan ve metaverse özelliklerine sahip Blockchain NFT strateji kart oyunu LOCGame, RPG platformu The Unfettered ile stratejik iştirakini duyurdu. İştirak, oyna-kazan ve metaverse piyasasının inşa edilebileceği yeni çağı başlatıyor. Resmi tweette aşağıdaki tabirlere yer verildi:

Bu işbirliği, ana şirketleri RBL Labs tarafından projenin özel tohum çeşidine yakın vakitte yapılan bir yatırım nedeniyle kuruldu.

Bir başka değerli gelişmede, topluluğun Dogecoin ile ödeme kabul etmesi için McDonald’s’a baskı yapmasının akabinde, Çarşamba günü, FLOKI hayranlarından biri McDonald’s’a ödeme biçimi olarak FLOKI’yi ne vakit kabul edeceklerini sordu. McDonald’s tweet’e cevap verdi ve müşterilerin gereksinimlerine nazaran daima olarak gözden geçirdiklerini söyledi.

Multichain kullanıcıları, bir güvenlik açığı nedeniyle hafta boyunca 3 milyon dolardan fazla kaybetti. Bu haftanın başlarında , WETH, PERI, OMT, WBNB, MATIC ve AVAX tokenleriyle ilgili Multichain ile ilgili bir güvenlik açığı olduğu ve 1,43 milyon doların çalındığı haberi ortaya çıktı. Multichain, 17 Ocak’ta kritik güvenlik açığının “bildirildiğini ve düzeltildiğini” duyurdu. Beyaz şapkalı bir bilgisayar korsanı 322 ETH iade etti, lakin 527 ETH’den fazlası hala kayıp.

Worldwide Asset eXchange (WAX), WAX Blockchain hesaplarına rekor kıran 10 milyon NFT airdrop ile kıymetli kilometre taşlarını kutlayacak. Günde 15 ila 20 milyondan fazla süreçle WAX, son derece rekabetçi bir ortamda süreç hacmine nazaran dünyanın en yeterli Blockchain olarak kendini kanıtladı ve son vakitlerde platformdaki toplam 11 milyon cüzdan hesabını aştı. DappRadar’a nazaran, süreç sayısıyla ölçülen Wax, birkaç isim vermek gerekirse Ethereum, Solana, Polygon, BSC, NEAR, Avalanche üzere devler de dahil olmak üzere rakiplilerini geride bırakıyor.

Digital Entertainment Asset Pte. Ltd. (DEA), oyun içi ekonomiler yaratan Blockchain tabanlı cümbüş şirketi, muvaffakiyetle 12 milyon dolar topladı. Singapur merkezli şirket, oyna-kazan alanında sav projeler ortasında. Modelleri, hem GameFi’yi hem de oyna-kazan’ı platformlar için gelişen bir iktisatta birleştirirken, kullanıcıları kazanmaktan fazla sadece iştirakleri için teşvik ediyor.

Dogecoin’le ilgili bir raporla devam edelim. 10 Ocak’ta yayınlanan rapora nazaran, ABD’deki kripto para sahiplerinin %31,6’sının Aralık 2021 itibariyle göğüs coin’e sahip olmasıyla, ABD’nin dünyanın en Dogecoin yanlısı ülkesi olduğu paylaşıldı. Bilhassa Avustralya, %29 Dogecoin sahipliği ile ikinci, akabinde %27.4 ile Norveç geliyor. Farklı bir halde, araştırmaya nazaran Japonya, ankete katılan 27 ülke ortasında en düşük DOGE sahipliğine sahip. Genel olarak, ülke başına ortalama Dogecoin ölçüsü %18,5 düzeyinde bulunuyor.

Tanınan futbolcu Neymar Jr’in NFT piyasasında olduğunu biliyor muydunuz? Neymar, NFT’lerin yanı sıra iki Bored Apes’e sahip. NFT’lere ve ENS adreslerine 1 milyon doların üzerinde para harcadı. Son gelişmelerde, başarılı PSG oyuncusu, Brezilya ulusal futbol kadrosunun golcüsü ve NFT tutkunu Neymar Jr, seçkin Bored Ape Yacht Club’ın en yeni üyesi. Neymar, haberi Twitter’da takipçileriyle paylaşarak, yeni pembe maymununun gösterişli fütüristik gözlüklerle bir fotoğrafını #BoredApeYC etiketiyle paylaştı.

Altcoin Terra’nın (LUNA) yatırımcıları, açıklanacak çok modüllü bir duyuruya odaklandı ve bu hafta yapbozun birinci modülü hayata geçti. Bu hafta Terra, “açık kaynak teknolojisinin ilerlemesini desteklemeye, Terra ekosisteminin büyümesini kolaylaştırmaya ve sürdürülebilirliği düzgünleştirmeye adanmış yeni bir kar emeli gütmeyen kuruluş olan Luna Foundation Guard’ın (LFG) kurulduğunu duyurdu. Terraform Labs’ın kurucusu ve CEO’su Do Kwon, LFG’nin gerisindeki ana katalizörleri vurgulayan yakın tarihli bir tweet dizisi yayınladı:

Sırada, yerli kripto borsası ICRYPEX’in 300 bin rekabetçiyi oyuncuyu bir ortaya getirdiği Gamer Arena için üretilen GAU Token oyun şirketi Atari ile iş birliğine göz atalım. ICRYPEX ve Gamer Arena iş birliğinde halka sunulan GAU Token birinci küresel muahedesini duyurdu. ODI 3 dakika üzere kısa bir mühlet tamamlandı. Böylelikle, Atari, SA ile güçlerini birleştiren GAU Token, Türkiye başta olmak üzere MENA bölgesindeki projeleri destekleyecek.

Cardano ağıyla devam edelim. Charles Hoskinson kısa müddet evvel Cardano node v1.33.0’a uyumluluk ekleyen yeni GitHub sürümü hakkında bir tweet paylaştı. Altcoin projesi, önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülen DeFi projelerinde süreç trafiğinin üstesinden gelmek için node iyileştirmeleri eklemeye devam ediyor.

Robinhood baş eser sorumlusu Aparna Chennapragada, Bloomberg TV ile yakın tarihli bir röportajda, şirketin Shiba Inu topluluğunu “gerçekten takdir ettiğini” ve gücünü hafife almadığını söyledi. Borsanın göğüs tokeni listeleme niyetinde olup olmadığı konusunda yorum yapmadı. Geçen hafta, Robinhood baş finans sorumlusu Jason Warnick, şirketin listelemeyle ilgili seçeneklerini açık tutacağını söylemişti:

Müşterilerimizin ve oburlarının daha fazla kripto para eklediğimizi görmek istemesi bizim için kayıp değil.

Bir başka gelişmede, birinci lig futbol kulübü West Ham United’ın resmi kripto idaresi ortağı olan Yield App, platformunun 2. Versiyonunun (V2) kullanıma sunulması sırasında topluluğundan büyük takviye aldı ve YLD fiyatı üst taraflı ivme kazandı. Bir dizi yeni özellik getiren Yield App platformunun yeni başlatılan 2. Sürümü, topluluğu tarafından büyük bir hit oldu ve YLD fiyatı aşağıdaki rotayı izledi.

Kriptokoin.com olarak derlediğimiz altcoin haberlerini Terra ile sonlandıralım. Son gelişmelerde Terraform Labs, Terra ekosisteminin büyümesini teşvik etmek için kar maksadı gütmeyen kuruluş Luna Foundation Guard’ı (LFG) duyurdu. Terra, yaklaşık 4 milyar dolara denk gelen 50 milyon LUNA token’ıyla projeye finansman sağladı. Terraform Labs kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon, LFG’ye dair şu açıklamalara yer verdi:

Merkeziyetsiz bir iktisat, merkezi olmayan bir paraya muhtaçlık duyar ve LFG bu gayeye ulaşmak bir irtibat sağlıyor.

Listeleme haberleri

Verasity (VRA), bugün 21 Ocak TSİ 08:00’da Huobi Küresel borsasında sürece açıldı. Yatırma süreçleri etkin olup, kâfi hacme ulaşıldığında spot süreçlerde yapılabilecek. Lakin, VRA’lar Huobi Küresel borsasından diğer bir yere 22 Ocak TSİ 16:00’dan itibaren taşınabilecek.

API3 (API3), Binance borsasında listelendi. 21 Ocak 2022 tarihinde Türkiye saati ile 13:30’da süreçler açıldı. API3, listelemeye %22’lik üst istikametli reaksiyon verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.