Alt Coin

Grafikler Konuşuyor: Hafta Sonu Bu 2 Altcoin’e Dikkat Edin!

Bitcoin fiyatı 50.000 ve Ethereum fiyatı 4.000 dolar üzerinde kalıcı olmaya çalışırken, tüm altcoin’ler bir boğa mumu oluşturabilmek için uğraş ediyor. En göze çarpanlardan Dogecoin (DOGE) ve Ethereum Classic (ETC), sırasıyla yaklaşık %5.63 ve %5.91 artış gösterdi. Analistlere nazaran yıl başı tatillerinden evvel oluşan olumlu atmosfer, her iki altcoin projesinin yatırımcıları içinde düzgüne işaret olabilir. Gelin, bu hafta sonu belirleyici olacak teknik düzeylere göz atalım.

Fenomenler altcoin trendlerini belirledi!

Son vakitlerde, Dogecoin (DOGE) ve Ethereum Classic (ETC), Ethereum’dan daha fazla Bitcoin fiyatını takip ediyor. Lakin, kripto piyasasının tarafını ve istikrarı belirleyen olayların süratle geçersiz kılabileceği unutulmamalıdır. Örneğin, Block Inc’in kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey, Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus ve Tesla CEO’su Elon Musk, birtakım kripto para ünitelerinin kurumsal kuruluş ve Web3 ile nasıl bağlı olduğunu tartışmak için Twitter’da buluştu. Karşılıklı tweet’ler, tanınmış bir Bitcoin savunucusu ve Twitter’ın kurucularından biri olan Dorsey’in Ethereum hakkındaki “Hedefiniz tertip zıddıysa, size kelam veriyorum bu Ethereum değil” tweet’liyle başladı. Markus’da, Bitcoin’i ele aldı ve başkan kriptoyu “sadece güçlü insanlara güç veriyor” diye nitelendirdi. Musk ise bu yüzden “halkın parasının Doge” olduğunu söyledi. Bu gelişmeleri kaçırdıysanız, Kriptokoin.com (bölüm-1, bölüm-2, bölüm-3) haberlerine göz atabilirsiniz.

Altcoin’lerin trend istikametlerinin süratlice değişebildiğinin altını çizdikten sonra, analistlerin bu hafta sonu tatilinde üst taraflı fırsatlar için belirlediği kilit düzeylere geçelim. Bu makalede bize eşlik edecek analist Melanie Schaffer, DOGE ve ETC için şu teknik düzeyleri belirliyor:

Dogecoin (DOGE)

  • Perşembe öğlenden sonra, 16 Aralık tepesi 0.185 dolar aşıldı. DOGE’nin daha yüksek düzeylerden evvel 0.161 doların üzerinde HL (higher low) düzeyi belirmesi gerekebilir.
  • Dogecoin’in bir yükseliş trendine girdiğini doğrulamak için HL düzeye gereksinim duyulacak.
  • Dogecoin, 0,185 dolar düzeyinin üzerinde 0.196 dolar ve 0.211 dolarda dirence sahip ve 0.16 ve 0.13 dolar dayanak düzeyleri.

Ethereum Classic (ETC)

  • Dogecoin üzere, Ethereum Classic’in de bir HL düzeyi belirlemesi gerekecek ve bu da yükseliş eğilimindeki yatırımcılara düşüşü satın alma fırsatı verebilir.
  • ETC 38 dolar düzeyinin yakınında çaba edebilir zira 21 SMA’nın şu anda trend olduğu yer burası.
  • ETC dirençleri 40,57 ve 44,66 dolar düzeyinin üzerinde, takviyeleri 32,17 ve 27,67 dolarda bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.