Kripto Haber

Güç Yönetim Firması Lancium 2 Dolarlık Sözleşme İmzaladı. 4B Veri Merkezi Geliştirme Anlaşması

Houston merkezli veri merkezi güç yönetimi firması Lancium, 2 dolarlık bir anlaşma imzaladı. Büyük ölçekli, yenilenebilir enerjiyle çalışan bir veri merkezi inşa etmek için Teksas’taki Taylor County ve Abilene şehri ile 4 milyar kalkınma ortaklığı.

  • Bir basın açıklamasına göre Lancium, kuzey orta Teksas şehrinde bitcoin madenciliği ve diğer enerji yoğun uygulamalara odaklanacak tesisi 2022’nin ilk çeyreğinden itibaren inşa edecek.
  • Lancium CEO’su Michael McNamara, “Ülkü konumu, bol rüzgar ve güneş enerjisi üretimine yakınlığı, yüksek kaliteli işgücü ve gelecekte büyüme fırsatları nedeniyle ikinci Temiz Kampüsümüz için Abilene’yi seçtik” dedi.
  • Veri merkez kampüsü, 1 gigawatt’ın üzerinde genişleme kapasitesi ile 200 megawatt’ta başlayacak.
  • Lancium, şirketin ve müşterilerinin, yaklaşık 800 dönümlük bir alanda 57 tam zamanlı iş yaratacak bir “Temiz Kampüs” inşa etmek için yatırımı 20 yıla yaymayı planladıklarını söyledi.
  • “Bu projenin 993$ getireceği tahmin ediliyor. Abilene Development Corporation’ın başkanı ve CEO’su Misty Mayo, “Taylor County ve Abilene Şehri için öngörülen toplam ekonomik etki 4 milyon” dedi.
  • 24 Kasım’da Lancium 150 milyon dolarlık finansman sağladı ve veri merkezlerinin güç yönetimi hizmetleri sunarken bitcoin madenciliği, yüksek verimli bilgi işlem ve diğer enerji yoğun uygulamalara ev sahipliği yapacağını belirtti.
  • 15 Eylül’de Lancium, Bitcoin madenciliği için Fort Stockton, Teksas’ta gelecek yılın dördüncü çeyreğinde tamamen işlevsel olacak 325 megavatlık bir veri merkezi inşa etmeye başladığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.