Kripto Haber

Gucci, Süper Plastik Oyuncak Markasını Şubat Ayında 10 ‘SuperGucci’ NFT’sini Düşürecek

İtalyan lüks moda markası Gucci, 1 Şubat’tan itibaren 10 misli olmayan jeton (NFT) düşüşüyle ​​Web 3’e girmenin en yeni yolu.

NFT’ler, kült oyuncak markası Superplastic ile işbirliği içinde oluşturuldu ve Gucci’nin tasarım başkanı Alessandro Michele tarafından birlikte tasarlandı. Her NFT’ye İtalya’da el yapımı ve Gucci tarafından ortak olarak tasarlanan bir seramik heykel verilecek. NFT düşüşü Gucci’nin ilk düşüşü olacak.

Superplastic, koleksiyon pazarı için sanatsal vinil oyuncaklar yapan ve Winklevoss’a ait Nifty Gateway aracılığıyla NFT’ler yayınlayan bir şirkettir. Superplastic, 2018’de Kidrobot’un kurucusu Paul Budnitz tarafından piyasaya sürüldü ve Janky & Guggimon, Dayzee & Staxx, Kranky, ShüDog karakterlerine dayanan tasarımcı oyuncak ve giysilerde milyonlarca dolar sattı.

Cuma günü, Gucci, metaverse’de sırada ne olduğu hakkında toplulukla açık sohbetleri teşvik etmek için bir Discord kanalının yol haritası ve lansmanı hakkında tweet attı.

Dijital moda ivmesi

Mayıs ayında, sanal bir Gucci Dionysus çantası Roblox oyun platformunda 350.000 Robux’a veya o zamanlar yaklaşık 4.115 $’a satıldığında tasarımcı hayranları şaşkına döndü. Aynı fiziksel çanta 3.400 dolara mal oldu.

Reddit kurucu ortağı ve VC yatırımcısı Alexis Ohanian bir tweet’te hızlı bir şekilde belirtti, “Unutmayın: Bu Roblox çantası bir NFT değildir ve bu nedenle Roblox dünyası dışında hiçbir değeri/kullanımı/aktarılabilirliği yoktur – yine de bundan daha değerlidir. fiziksel olanı. ”

Süperplastik işbirliği, bir rota değişikliğini temsil ediyor gibi görünüyor.

Daha fazlasını okuyun: Prada, Adidas Polygon’da NFT Projesini Başlattı

Lüks moda markaları şimdiden NFT’leri açık artırmadan milyonlarca dolar kazanıyor. Eylül ayında Dolce & Gabbana, NFT koleksiyonu Collezione Genesi’yi piyasaya sürdü ve yaklaşık 5 dolar aldı. 65 milyon satış

Daha fazla moda markasının NFT’leri başlatmasıyla, çoğu kişi bunun moda endüstrisi için bir dönüşüm anı mı yoksa yalnızca bir trend atlama dönemi mi olduğunu soruyor.

Lüks moda markası Prada ve spor giyim devi Adidas, geçtiğimiz hafta, hayranların kendi tasarımlarına katkıda bulunmalarına olanak tanıyan Polygon ağı üzerine kurulu bir NFT projesinin lansmanını duyurdu.

Morgan Stanley, Gucci ve Balenciaga gibi markaların meta veri tabanındaki dijital işbirliklerinden kâr elde etmek için en iyi konumda olmasıyla birlikte toplam NFT pazarının 2030 yılına kadar 300 milyar dolara ulaşmasının beklendiğini tahmin ediyor.

Şimdiye kadar, Gucci girişimi The Sandbox ve Decentraland gibi popüler açık metaverse’lerde bir aktivasyon içermiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.