Kripto Haber

Güney Koreli Siyasi Partiler, Kripto Vergi Gecikmesi Üzerine ‘De Facto Anlaşmasında’

Güney Kore kripto vergisi üzerindeki uzun süreli siyasi mücadele, büyük tarafların tüccarların 2024 yılına kadar vergiden muaf işlem yapmalarına izin verebilecek bir gecikme üzerinde “fiili bir fikir birliğine” varmasıyla yeni ve muhtemelen belirleyici bir bölüme girdi.

Şöyle bildirilmiştir Mart 2022 yapılacak – her iki büyük parti çoğu analist önümüzdeki yıl yapılacak genel seçimlerin uyumlu oy-kapmak önde katılıyorum ne kripto üzerindeki radikal duruşunu dökümü sözü verdiler.

İktidardaki Demokrat Parti’nin başkan adayı Lee Jae-myung, 1 Ocak 2021’de başlaması planlanan vergide bir yıllık bir gecikmeyi destekledi. Değişiklik yapılmadığı sürece, yakında yürürlüğe girecek bir vergi yasası paketi her yıl 2.100 USD’nin üzerindeki kripto alım satım kazançları, %20’lik sabit bir oranda vergilendirilir.

Lee’nin muhalefet rakibi de vergiyi en az 12 ay ertelemek istiyor ve kripto sektörü şampiyonu muhalefetteki Halkın Gücü Partisi Milletvekili Cho Myung-hee vergiyi raydan çıkarmak için yorulmak bilmeyen bir kampanya yürüttü .

Konu, bu Perşembe günü, kripto vergilerini geciktiren büyük miktarda özel üyelerin faturalarının meclis komitesi aşamasına gelmesiyle gündeme geldi. Komite üyeleri, bir değişiklik taslağının Ulusal Meclis’e getirilmesi lehinde oy kullanmıştı – yalnızca hükümetin son nefesini vermesi için. Strateji ve Maliye Bakanlığı, komiteleri konuyu Cuma günkü başka bir komite zirvesinde yeniden masaya yatırmaya zorlayan bir itirazda bulundu.

Moon Jae-in yönetimi, ilk madeni para tekliflerini (ICO’lar) yasaklayarak ve takas edilemez tokenleri ( NFT’ler ) kullanan oyunları engelleyerek kripto konusunda sert bir duruş sergiledi .

Ancak Ay hükümeti yoldan çıkmak üzere: Ya Lee ya da rakibi Yoon Seok-yeol, Mart ayında Başkan’ın yerini alacak neredeyse kesin.

Chosun’un bildirdiğine göre , iktidar ve muhalefet partileri, Ulusal Meclis’in Strateji ve Finans Komitesi’nin Vergi Alt Komitesi toplantısında, Gelir Vergisi Yasasını değiştirerek bir yıllık ertelemeyi ileri sürmeye “geçici olarak karar verdiler”.

Dövülmesi gereken tek bir ayrıntı kaldı: Bazı milletvekilleri , yıllık toplam 42.000 USD’nin altındaki kârlar için vergi ödemek zorunda olmayan KOSDAQ hisse senedi tüccarları ile kripto yatırımcılarına parite sağlamak için eşiği yükseltmek istiyor . Ancak diğerleri, hisse senedi tüccarlarının iç piyasadaki faaliyetlerinin yerel ekonomi üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu savunarak, orijinal 2.100 USD eşiğine bağlı kalmak istiyor. Kripto ticareti, tartışıyorlar, değil.

Medya Newsis çıkış eklenen FY2023 sonunda – vergilendirme ertelenmiş ise fiili ödeme dönemi “büyük olasılıkla” “2024 yılında” başlayacak “Mevcut iktidar ve muhalefet partileri olarak, iddia” söyledi.

Ancak bakanlık, savaş gerçekten kaybedilene kadar hayaletten vazgeçmeyecek. Newsis, Strateji ve Maliye Bakanlığı’ndan ismi açıklanmayan bir yetkilinin şunları söylediğini aktardı:

“Hükümetin tutumu değişmedi. [Gelen] vergilendirme sisteminde bir sorun yok.”

Medya kuruluşu, Moon’un kendisinin de bakanlığı destekleyebileceğini ima etti.

Başkanlık politika dairesi başkanı Lee Ho-seung’un bir radyo programında “seçimler öncesinde” partiler tarafından “birkaç argüman” ileri sürülmüş olmasına rağmen, hükümetin “sürekli olarak bunlara bağlı kalma konusunda ağır bir sorumluluk hissettiğini” söylediği aktarıldı. zaten kanunla oluşturulmuş politikalar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.