Kripto Haber

Güneydoğu Asya Odaklı Oyun Loncası Ancient8, 4 Milyon Dolarlık Tohum Turunu Artırdı

Vietnam merkezli oyun loncası Ancient8 bugün, 4 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turunu kapattığını duyurdu, şirket Çarşamba günü söyledi.

  • Başlangıç ​​turu Dragonfly Capital, Pantera Capital, Hashed tarafından yönetildi.
  • Ancient8, topluluğu oyna-kazan oyunları etrafında daha fazla inşa etmek amacıyla bir Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) oluşturmak için fonları kullanacağını söylüyor.
  • Axie Infinity gibi oynayarak kazanılan oyunlar, oyuncuların oyuna girmek için bir pazar yerinden bir karakter NFT’si satın almalarını gerektirir. Bu NFT’lerin her biri binlerce dolara mal olabileceğinden, oyun loncaları NFT’leri satın alır ve kazançların bir kısmı karşılığında oyunculara (halk dilinde bilim adamları olarak bilinir) kiralar. Topluluk yöneticileri, oyuncuların işe alınmasına ve eğitimine yardımcı olur.
  • Etkili olarak bu, oyun içi jetonlar kazanmak için Güneydoğu Asya’da düşük maliyetli işgücü kullanan bir işgücü arbitraj oyunudur. Benzer bir endüstri, World of Warcraft’ın 2000’lerin sonundaki popülerliğinin zirvesinde, Çin’deki işçilerin tekrarlayan görevler yaparak oyun içi para biriminde madencilik yaptığı sırada vardı.
  • Oynamak için kazan dikey, yatırımcılardan büyük ilgi gördü. Ağustos ayında, a16z 4 dolar önde. Oyun loncası Yield Guild Games’e 6 milyon yatırım. Başka bir oyun loncası olan GuildFi, Kasım ayında DeFinance Capital ve Hashed tarafından ortaklaşa yürütülen 6 milyon dolarlık bir turu kapattı.
  • “Oyunlar, özellikle insanlar işlem yapmaya ve oyun oynarken gelir elde etmeye başladıkça, blockchain tabanlı ürünlerin ana akım olarak benimsenmesi için mükemmel bir başlangıç ​​noktası sağlıyor” dedi. büyük finansal hizmetler platformları ve yerel topluluklarına katkıda bulunanlar olma potansiyeli ile bugün blok zinciri oyunlarına en kolay giriş kapısıdır. ”
  • Bazı analistler, bir yatırım teklifi olarak bu oyun loncalarının tamamen varlıklarının yarattığı getirilere bağlı olduğuna dikkat çekti – oyun NFT’lerinin kendilerine ait. Oyun pazarın gözünden düşerse veya dikeyin kendisi çok fazla düzenleyici incelemeye maruz kalırsa, oyun loncasının getiri elde etme yeteneğini etkiler.
  • CoinMarketCap’e göre kripto oyun jetonlarının toplam piyasa değeri yaklaşık 29 milyar dolar. En büyüğü, Decentraland’da kullanılan ve 5 milyar dolarlık piyasa değeri ile MANA jetonudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.