Kripto Bilgi

Hackerlar 2016 Bitfinex Hack’ten 383 Milyon Dolarlık Bitcoin Taşıdı

Altı yıl önce kripto para borsası Bitfinex’ten çalınan büyük miktarda bitcoin, Salı günü erken saatlerde bilgisayar korsanları tarafından taşındı.

  • Twitter hesabına göre Whale Alert, kötü aktörler Asya saatlerinde bilinmeyen bir cüzdana 383 milyon dolardan fazla 10.000 bitcoin aktardı.
  • Aktarılan bitcoin sayısı, bugüne kadarki en büyük bitcoin hacklerinden biri olan 2016’da Bitfinex’ten çekilen toplam 119.756 BTC’nin %8’ini oluşturuyordu.
  • Bilgisayar korsanları, çalınan bitcoin’i en son Nisan 2021’de taşıdı ve kripto borsası Coinbase’in o sırada yaklaşan Nasdaq listesinin getirdiği boğa çılgınlığı sırasında bilinmeyen cüzdanlara 700 milyon dolardan fazla bozuk para aktardı.
  • Kötü niyetli fonların hareketi, genellikle nakit çıkışı arayan kötü aktörler konusunda şüphe uyandırır ve piyasaları ürkütür.
  • Geçen yıl Nisan ayında belirtildiği gibi, Bitfinex hackiyle ilişkili bitcoin’in çoğu geniş çapta izleniyor ve kara listeye alınıyor. Bu nedenle, bilgisayar korsanları, önde gelen merkezi borsalarda para kazanmakta zorlanacaklar.
  • Başka bir deyişle, saldırıya uğramış madeni paraların son hareketi, bitcoin için çok az aşağı yönlü risk oluşturuyor. Basın zamanında, kripto para birimi gün içinde büyük ölçüde değişmeden 38.500 dolar civarında işlem görüyordu.

Devamını oku: 2016 Bitfinex Hack’inden 623 Milyon Dolarlık Bitcoin COIN Hype Kapsamına Girdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.