Alt Coin

Haftalık Bitcoin Kestirimi Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!

Analist Akash Girimath tarafından yapılan Bitcoin varsayımı Kriptokoin.com tarafından bu yazıda mercek altına alınıyor. Analiste nazaran Bitcoin fiyatı, onu 40.000 dolara itebilecek kısa vadeli bir yükseliş görünümü gösteriyor. Bu optimistlik, BTC 30.000 dolar yahut daha düşük bir düşüşe neden olmadan evvel bir boğa tuzağı olabilir. 52.000 doların üzerinde bir günlük mum çubuğu, düşüş tezini geçersiz kılacaktır ve potansiyel olarak bir yükseliş trendini başlatacaktır.

Analistin Bitcoin varsayımı ne diyor?

Bitcoin fiyatı, son iki gün içinde alıcılarda artış göstererek süratli bir yükselişe neden oldu. BTC‘nin kritik bir ruhsal seviyeyi yine test etmesi ve alıcıları bir boğa tuzağına çekmesi nedeniyle bu yükseliş eğilimi muhtemelen sürecek. Yatırımcıların, büyük kriptoyu bir kuyrukta gönderen bir aksine dönüşe karşı dikkatli olmaları gerekiyor. Bitcoin fiyatı, kırım başlamadan evvel boğaları cezbediyor. Bitcoin fiyatı Ocak ayında düştü ve haftalık dayanak düzeyi civarında 34.752 dolarda tabana vurdu. Bu bariyerin birkaç kere yine test edilmesinden sonra, BTC toparlandı ve şimdiye kadar %16’lık bir çıkar gören bir yükseliş trendine girdi.

Bu küçük yükseliş trendi, altcoinlere patlamak için alan ve ivme vermiş olsa da, ayılar tarafından varlık çöküşünü göndermeden evvel bilgisiz alıcıları cezbetmek için kullanılan bir tuzak üzere görünüyor analiste nazaran. Bu suram bir boğa tuzağı olarak bilinir ve yatırımcıların bir çöküş beklemesinin nedeni, düşüş eğiliminin oluşmasından kaynaklanmaktadır. BTC fiyat hareketi, 7 Eylül 2021 ve 10 Kasım 2021’de iki yüksek tepe oluşturarak bir yükseliş eğilimi yanılsaması yarattı. Bu doruklar ortasındaki çukurlar, 40,794 dolardan 44.387 dolara uzanan bir talep bölgesi yarattı. Bununla birlikte, 21 Ocak’ta BTC, bu talep bölgesini keserek, onu düşüş eğilimine dönüştürdü ve birçok sahibini su altında bıraktı. Bu nedenle, bu kırıcının yine test edilmesi, Bitcoin fiyatını çökerten büyük bir satış baskısını tetikleyebilir.

Birtakım durumlarda, büyük kripto 50 günlük Kolay Hareketli Ortalama’nın (SMA) ve haftalık bir direnç bariyerinin birleşimi olan 43.000 dolar düzeyini tekrar test edebilir diyor analistin Bitcoin iddiası. BTC yükselmeye devam ettikçe ve üstte belirtilen kırıcının alt sonuna 40,794 dolarda yaklaştıkça, reddetme makul. Bu görünüme inanç ekleyen şey, haftalık 29.100 dolar dayanak düzeyinin altında bulunan satış tarafı likiditesidir. Sonuç olarak, teknik bakış açısı, önümüzdeki günlerde Bitcoin fiyatı için 30.000 dolar yahut daha düşük bir hareketin mümkün olduğunu gösteriyor. 31 Ocak’tan itibaren günlük etkin adreslerdeki ani artış, Bitcoin fiyatında görülen kısa vadeli yükseliş görünümünü daha da destekliyor. Bu yazı itibariyle, günlük etkin adres sayısı 891.000 olan 30 günlük hareketli ortalamanın hayli üzerindeydi.

Kısa vadeli görünümden işler güzel görünse de, IntoTheBlock‘un Global Para Girişi/Çıkış (GIOM) modeli, Bitcoin fiyatının büyük bir direnç bariyerini yine test etmeye yakın olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, Bitcoin fiyatını üstte belirtilen aralığa iten satın alma baskısındaki rastgele bir artış, büyük olasılıkla, başabaş’a ulaşmaya çalışan sahiplerin satış baskısı ile karşılanacaktır. Ayrıyeten, dayanak düzeyi 37.096 dolardan sonra kıymetli ölçüde inceliyor ve düşüş tezini daha da kredilendiriyor. Boğaların tabutundaki son çivi, Piyasa Kıymetinden Gerçekleşen Kıymete (MVRV) Z-skor modelidir. Bu on-chain ölçüm, bir varlığın çok kıymetli mi yoksa düşük kıymetli mi olduğunu pahalandırmak için kullanılır ve bunu piyasa bedeli ile gerçekleşen piyasa kıymeti ortasındaki farkı piyasa pahasının standart sapmasına bölerek yapar.

Gerçeğe uygun kıymetin, çok satımın yahut çok alımın tarihi alanlarını belirlemede MVRV ölçümlerini yeni bir seviyeye taşır. Kırmızı bant çok alımı gösterir ve çoklukla boğanın üst ve aşağı hareket ettiği yerdir. Bununla birlikte, yeşil paha çok satımı gösterir ve uzun vadeli sahiplerin birikme eğiliminde olduğu yerdir. BTC şu anda çok satım bandının epey üzerinde olan 1.09 MVRV Z puanına sahip ve bu da daha fazla aşağı istikametli hareketin kelam konusu olmadığını gösteriyor. Yükseliş rejimi lakin BTC, 52.000 doların üzerine çıktıktan sonra görülecek. Bu türlü bir durumda, yatırımcılar Bitcoin fiyatının bu eğilimi sürdürmesini ve 60.000 dolarlık ruhsal pürüzü aşmasını bekleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.