Bitcoin

Haftalık Bitcoin Varsayımı Çıktı: Bu Düzeyler Bekleniyor!

Bitcoin fiyatı bir rallinin doruğunda görünüyor ve 40.000 dolara geri çekileceğinin ipuçlarını veriyor. Bu düşüş, bir sonraki adımın tonunu belirlemede hayati değere sahip ve BTC‘yi imar da edebilir boza da bilir. Daha yüksek bir düşük, oranları boğaların lehine çevirecek ve 50.000 dolar yahut daha yüksek bir hareket öngörecektir. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin rallisi sona mı eriyor?

Bitcoin fiyatı, son yükseliş trendinin bir dönüm noktasında. Analist Akash Girimath’a nazaran, BTC daha yüksek bir taban ayarlarsa, rallinin devam etmesi için âlâ bir baht var. Aksi takdirde, yatırımcılar dik bir düzeltme bekleyebilirler. Bitcoin fiyatı, 32.837 dolara acımasız bir düşüşün akabinde üç haftadan kısa bir müddet içinde kabaca %40 arttı. Bu hareket, haftalık tedarik bölgesini 45.550 dolardan 51.860 dolara uzanan 45.956 dolara yükseltti. Değişik bir biçimde, bu alan birebir vakitte yıllık 46.198 dolarlık açılışı da barındırıyor ve bu kümeyi ihlal için büyük bir mani haline getiriyor.

Bu nedenle, BTC boğalarının, 36.398 dolar ile 38.895 dolar ortasında değişen günlük talep bölgesine bir geri çekilme biçiminde gerçekleşecek bir nefes alması gerekiyor. Burada alıcıların indirimli fiyattan BTC biriktirme bahtı var. Üstte belirtilen talep bölgesinden yahut 39.481 dolarlık takviye düzeyinden bir sıçrama, daha yüksek bir taban oluşturacak ve yeni bir yükselişin başlaması için hayati ehemmiyet taşıyacaktır. Bu yükselişin, haftalık arzın üst hududunu 51.860 dolardan kesmesi ve bunun üzerinde bir günlük mum çubuğu üretmesi gerekiyor. Bu türlü bir gelişme, boğaların daha yükseğe çıkma ve daha yükseğe çıkma istekliliğini gösterecek ve yükseliş tezini daha da güçlendirecektir. Bu durumda, analiste nazaran, Bitcoin fiyatı 60.000 dolarlık ruhsal bariyerin etrafındaki tavana ulaşana kadar daha yüksek hareket etmekte özgür olacak.

Yükseliş hareketi kulağa cazip gelse de, IntoTheBlock‘un Global Para Girişi/Çıkış (GIOM) modeli, 39.271 dolar ve 48.557 dolarlık ani direnç bariyeri ve dayanak düzeylerinin neredeyse eşit güçte olduğunu gösteriyor. 39 bin dolarlık destek, 2,53 milyon BTC tutan 4,41 milyon adresi barındırıyor ve 48,5 bin dolarlık direnç bariyeri, ziyanda 2,95 milyon BTC tutan kabaca 5,67 milyon adrese mesken sahipliği yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.