Alt Coin

Haftalık Bitcoin Varsayımı Çıktı: Bu Düzeyler Bekleniyor!

Analist Jonathan Morgan’ın Bitcoin kestirimi Kriptokoin.com’da mercek altına alınıyor. Varsayıma nazaran, Federal Rezerv, BTC’nin yükseliş trendini engelleyemez. Bitcoin fiyat hareketi, Bitcoin’e daha profesyonel para yatırıldığı için riskten kaçınma hassaslığına maruz kalıyor. Bitcoin’in bir varlık olarak güçlü olmaya devam ediyor, hala son 11 yılın en düzgün performans gösteren finansal aracı. Ayı piyasalarını kripto para ünitelerinde ölçmek zordur öbür piyasalarda kullanılan standart metrikler geçerli değildir görüşünü savunuyor analist

Bitcoin varsayımı neler içeriyor?

Bitcoin fiyatı, Federal Rezerv’in kararının açıklanmasından sonra bu hafta meydana gelen daha dramatik bir düşüşle, son birkaç hafta içinde birtakım kıymetli kayıplar yaşadı. Kayıplar arttıkça ve Bitcoin 30.000 dolarlık bölgeye girdikçe, ayı piyasasında olduğuna dair Bitcoin varsayımı arttı. Borsada bir ayı piyasasını ölçmek için tıpkı göstergeler kripto para piyasasında kullanılsaydı, ayı piyasaları neredeyse iki haftada bir gerçekleşirdi. Tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden %20 yahut daha fazla rastgele bir düşüş, pay senedi piyasaları için ayı piyasası olarak kabul edilir. Bitcoin için %20’lik bir düşüş olağan bir geri çekilme bile değil; bu olağan bir salınım aralığıdır. Son üç ayı piyasasına bir bakış, vakit ve fiyat olarak aşağıdaki sonuçları gösteriyor. 17 Haziran 2011 – 25 Mayıs 2012: 350 gün uzunluğunda, azamî kayıp %93,8 idi. 29 Kasım 2013 – 1 Mayıs 2015: 462 gün uzunluğunda, azamî kayıp %92,6 oldu. 22 Aralık 2017 – 1 Mart 2019: 427 gün uzunluğunda, azamî kayıp %84 idi.

Üç ana ayı piyasasını, Bitcoin’in bir yükseliş trendinde karşılaştığı düzeltmelerle karşılaştırın: Bitcoin’in yaşayabileceği ortalama geri çekilme %30-40 ortasında değişebilirken, ani çökmeler ve nadiren de olsa %50’nin üzerinde kısa, keskin düzeltici hareketler meydana gelir. Pekala, geri çekilmeler bu kadar keskin ve değişkenken bir ayı piyasası kripto para ünitelerinde nasıl ölçülür? Karşılık vakit ve histir. On-chain ölçümler, Bitcoin’in ayı piyasasında olduğunu yahut yakında başlayabileceğini önermek için birçok neden gösteriyor. Teknik tahlil perspektifinden bakıldığında, Bitcoin’in haftalık grafikteki osilatörleri katiyen olumsuz hissi doğrulamaya yardımcı oluyor.

Optex Bands osilatörü şu anda önemli biçimde çok satım bölgesinde; birincisi Ekim 2018’de ve yeniden Temmuz 2021’de olmak üzere sırf üç sefer görülen bir durum. Temmuz 2021’deki düşük Optex Bantlarının 31.000 dolardan yaklaşık 69.000 dolara yükselen ralliden evvel geldiğini belirtmekte yarar var. Bileşik Endeks Aralık 2018 – Ocak 2019 tabanları, Eylül 2015 tabanları ve Haziran – Temmuz 2021 tabanları ile tıpkı düzeyde süreç görüyor. İzafî Güç Endeksi, Mart 2020 ve Ocak-Şubat 2019’daki Kovid çöküşünün en düşük düzeylerinden bu yana görülmeyen en düşük düzeylere taşındı.

Bitcoin ayı piyasasında mı?

Fiyat hareketi perspektifinden, olumsuz hassaslık da ölçülebilir. Bitcoin, Ichimoku Bulutunun altına düştü ve Mart 2020’deki Covid çöküşünden bu yana birinci defa haftalık Bulutun altına düşmekle tehdit ediyor. Bir Spike Pattern, on beş yahut daha fazla X yahut O’dan oluşan rastgele bir sütundur. Spike Patterns, çok ve çok abartılı fiyat hareketinin tarifidir. Bu, Bitcoin’in bu Nokta ve Form tablosunda tek bir aksi sütun görünmeden 34.000 dolar daha düşük hareket ettiği manasına geliyor – bu şaşırtan bir düşüş başarısı ve tarih kitapları için bir muvaffakiyet.

Analiste nazaran, Bitcoin ayı piyasasında değil şimdi. Bitcoin’in zincir üstü, temel ve teknik tahlil ölçümleri uç noktalara işaret ederken, Bitcoin hangi istikamete hareket edecek? Birçok, Bitcoin fiyatının haftalık mum çubuğunu nasıl kapatacağına bağlı olacaktır. Haftalık Ichimoku Bulutunun altında kapanırsa, 25.000 dolarlık paha alanına hakikat bir flaş çökmesi kelam konusu. Bununla birlikte, piyasanın halihazırda ne kadar çok satılmış ve genişletilmiş olması nedeniyle yükselişin bilakis çevrilmesi kuvvetle olasıdır. Yaklaşan bir ralli gerçekleşirse, Bitcoin’in ayı piyasasında olup olmadığına dair kritik bir test olacak. 48.000 ila 50.000 ABD Dolarını test etmek için geri dönüş, gelişmenin erken belirtilerini gösteriyor. Boğalar yakın gelecekte 48.000 dolar – 50.000 dolar fiyat aralığının üzerinde bir hareketi sürdüremezlerse, piyasa katiyetle gerçek ve genişletilmiş bir ayı piyasasına hazır olacaktır.

Bitcoin’in haftalık Bulut’un altına yakın bir haftalık mum çubuğu varsa, 48.000 – 50.000 doları test etme mümkünlüğü giderek daha karmaşık hale gelir. Zira tüm vakitlerin en düşük düzeyleri Bitcoin’in osilatörlerinde baskı yaparak bir tıp “fiyat keşfi” yaratır. Ancak bu ortada, Federal Rezerv Lideri Powell yahut Lider Biden‘in Bitcoin’in daha geniş yükseliş trendi ve büyümesi üzerinde manalı bir mani çıkarması mümkün değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.