Alt Coin

Haftaya Ralliyle Başlayanlar: Bu 10 Altcoin, Fırladı!

Bitcoin 50.000 doların üzerindeyken 10 altcoin de yeni haftaya yüzde 10’un üzerinde kar ile girdi. Pekala, bunlar hangileri? Kriptokoin.com olarak aktarıyoruz…

Günün en çok yükselen altcoin projesi, Kadena (KDA) oldu

CoinMarketCap’te piyasa pahasına nazaran birinci 100’de yer alan altcoin’leri ele aldığımızda, yüzde 27.01’lik bir yükseliş ile Kadena (KDA) göze çarpıyor. Kadena, en inançlı akıllı kontrat lisanı olan Pact ile birlikte ölçeklenebilir Layer 1  PoW Blockchain’e sahiptir. Kripto para ünitesi, artık Ethereum ağı üzerinde yield farming yapmak üzere wrapped halde kullanılabileceğinin haberini verdi.

İkinci sırada, yüzde 16.68’lik yükseliş ile Zilliqa (ZIL) yer alıyor. Zilliqa, saniyede binlerce süreci tamamlama yeteneği ile yüksek randıman sunmak üzere tasarlanmış, halka açık Blockchain’dir. Son vakitlerde, Zilliqa’nın staking ölçüsündeki yükselişe dikkat çekiliyor.

Üçüncü sırada, yayın platformu Theta Network’ün THETA’sı yer alıyor. Theta, yakın bir vakitte Jukin Media ile bir paydaşlık kurdu. Öte yandan, dördüncü sırada yer alan Mina Network (MINA) yüzde 14.39’luk kıymet kazandı. Mina ağı, Zero Knowledge akıllı mukaveleleri üzerine başarılı bir formda çalışan birinci layer 1 blockchain’i olmaya uğraşıyor. Beşinci sırada, tanınan merkezi olmayan borsa (DEX) Uniswap’in UNI tokenı yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Uniswap, Polygon ağı ile entegre olmuştu ve yükseliş yakalamıştı. Artık de bu ivmesini devam ettiriyor.

Bedel kazanan öteki altcoin’ler

Altıncı sırada, yüzde 12.71’lik yükseliş ile Voyager Token (VGX) yer alıyor. Voyager Token, yatırımcılara kripto varlık ticaretine sağlam ve inançlı bir erişim noktası sağlayan bir kripto para brokeridir. Voyager, kimi spor kadroları ile paydaşlık kurarak çeşitli bağışlar yapıyor. Yedinci sırada, yüzde 12.33’lük yükseliş ile Oasis Network (ROSE) yer alıyor. Oasis Network (ROSE), Cosmos SDK’yı kullanan açık finans ve sorumlu bir data iktisadı için oluşturulmuş kapalılık odaklı bir layer 1 blockchain’dir. Oasis, yakın vakitte Twitter’da 100.000 takipçiye ulaştı. Ayrıyeten, NFT’lerini piyasaya sürdü.

Sekizinci sıradaki Gala Games (GALA), yüzde 12.32 yükseldi. Gala Games, oyunculara oyunlarının denetimini geri vererek oyun sanayisini farklı bir istikamete çekmeyi hedefliyor. Dokuzuncu sırada DeFi odaklı bir platform olan Aave’nin AAVE tokenı yüzde 11.81’lik bir yükseliş ile yer alırken son olarak Harmony (ONE) yüzde 10.57 kıymet kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.