Bitcoin

Harika Performans: Bu Altcoin Yüzde 4.400’den Fazlasını Yaptı!

Argümanlı bir Ethereum rakibi, 2021’deki üstün performansıyla, kripto para piyasasındaki pek çok düzeltmeyi atlattı ve artık birinci 10 ortasında kalıcı olmaya hazırlanıyor. Ardında, dağıtık sistemler uzmanı Emin Gün Sirer’in bulunduğu altcoin projesi Avalanche (AVAX), Aralık düzeltmesindeki keskin kayıplara karşın %30’luk performansıyla gündeme geliyor. Gelin, piyasa kıymetine nazaran onuncu sırada konumlanan AVAX’ın %4.400’ü aşan büyüme oranlarına göz atalım.

AVAX, altcoin devleri ortasında katılmaya hazırlanıyor

Akıllı kontrat devi Ethereum’un güçlü rakiplerinden Avalanche (AVAX), 2021 yılına 3,27 dolarla başladı ve 21 Kasım’da ATH düzeyi 147,42 dolara ulaştı. Bu, 1 yıldan kısa bir müddette %4,408’lik bir büyümeyi temsil ediyor. Daha enteresan olanı, mevcut piyasa düzeltmesine karşın AVAX fiyatı rakiplerinden ayrılarak, son 7 günlük değerlemesini %25’in üzerinde tutuyor ve 108.78 dolardan süreç görüyor. Piyasa sıralamasına göz atarsak, geri çekilmeden sonra bile AVAX sıralamada yükseldi ve şu anda 26.5 milyar dolarlık piyasa bedeliyle onuncu en büyük kripto para ünitesi. AVAX’ı Ripple (XRP) ve Terra (LUNA), 13 milyar ve 1 milyar dolar piyasa bedeli farkıyla geride bırakıyor.

Avalanche, akıllı kontrat devi Ethereum’a daha süratli ve daha ucuz bir alternatif olmayı maksatlar. Ayrıyeten, altcoin projesine yönelik artan talebin ortasında Krakan borsası 21 Aralık’ta AVAX’ı listeleyeceğini duyurdu. AVAX ile Kraken’de USD ve EUR çiftlerinde süreç yapılabilecek. Bunların dışında, kripto saklama şirketi BitGo, kurumsal müşterilerine AVAX’a erişim sağladığını ve yüksek süratli DeFi platformlarına olan talep arttıkça Avalanche’ın C-Chain’inde lokal olarak başlatılan kriptolara erişim sağladığını duyurdu.

  • AVAX, şu anda yıl başından bu yana %3.325 yükseldi.
  • Son yedi gün içinde %43 tepe büyümeye ulaştı.
  • Bitcoin, 1 Ocak’tan bu yana %62 arttı, son 7 günde %.583 paha kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.