Kripto Bilgi

Harikalar Diyarı’nın ZAMAN’ı Tasfiye Çağlayanından Sonra 420 Dolara Düştü

Wonderland’ın TIME tokenleri Çarşamba günü rekor düşük seviyeye geriledi ve Asya saatlerinde 24 saatte %40’a varan düşüşle 420$’ın hemen altına düştü.

TIME, Kasım ayındaki 10.000$’lık zirvesinden %95 kayıpla, bitcoin, eter ve diğer büyük kripto para birimlerinin en son 2021’in ortalarında görülen fiyatlara ulaştığı daha geniş bir düşüş sırasında son birkaç ayın en kötü performans gösteren kripto para birimlerinden biri haline geldi.

TIME fiyatları Çarşamba günü Asya sabah saatlerinde 420$’a düştü. (CoinMarketCap)

Kripto çevrelerindeki satışların arkasındaki teoriler, varlıklarının bir kısmını satan Harikalar Diyarı geliştiricilerini ve aşırı kaldıraçlı tüccarların pozisyonlarının çözülmesini içeriyordu.

Tasarımcının kaldıraçlı bir ticareti açık tutmak için yeterli fonu olmadığında tasfiyeler meydana gelir. Bunlar esas olarak vadeli işlemlerde gerçekleşirken, kripto para birimlerini merkezi olmayan finans uygulamalarında – getiri karşılığında – ödünç veren yatırımcılar, hisseli varlıkların fiyatları bir eşiğin altına düşerse protokoller otomatik olarak varlıklarını sattığında tasfiyeye tabi tutulur. Bu da fiyatların daha da düşmesine neden olarak bir ‘tasfiye çağlayanı’ yaratır. ‘

Wonderland’ın TIME jetonları, Avalanche blok zinciri üzerinden verilen bir dizi varlık tarafından desteklenir ve jetonlara gerçek bir değer verir. ZAMAN, platformun “para” dediği şeydir – platform kullanıcıları tarafından sağlanan likidite ile desteklenen tamamen merkezi olmayan bir değer aracı.

Çarşamba günü yaşanan düşüş, geliştiricilerin Asya sabahı 5 milyon dolarlık bir geri alım gerçekleştirdiğini gördü. “Botlar ve limit siparişlerinin fonları bitmiş gibi görünüyor. Wonderland geliştiricisi Sifu, projenin Discord kanalındaki bir gönderide, şimdi yeniliyorum ve 5 mm’lik bir geri alım yaptım” dedi.

Önceki geri alım, TIME fiyatlarının 1.400$’dan 830$’ın altına düştüğü bu ayın başlarında gerçekleşti. Bildirildiği gibi, Wonderland geliştiricileri, fiyatları o sırada gerçek değerlerinin üzerine çıkarmak için birkaç milyon dolar değerinde token satın aldı.

Bu arada, bazı blockchain dedektifleri Wonderland’in baş geliştiricilerinin satıştan sonra milyonlarca dolar zarara uğradığına dikkat çekti. Sifu’nun cüzdanı 1 doları gördü. Tasfiyeler nedeniyle 6 milyon kayıp, Daniele Sestagalli’nin cüzdanındakiler ise 15 milyon dolara ulaştı.

TIME fiyatları Avrupa sabah saatlerinde toparlandı ve yazı yazılırken 610$’ın üzerinde işlem görüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.