Alt Coin

Hedge Fon Efsanesi, Bu Altcoin Piyasasına Göz Dikti: Almalıyım!

Ünlü yatırımcı Ray Dalio, birçok altcoin projesinin yer aldığı non fungible token (NFT) alanına gözünü diktiğini açıkladı. Dalio, bu açıklamalarını Lex Friedman podcast’inde ortaya koydu. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Ray Dalio, pek çok altcoin projesinin yer aldığı NFT’lere dikkat çekti

Milyarder Ray Dalio, kripto dünyasını kasıp kavuran alana atılmaya ilgi duyduğunu lisana getirenlerden biri oldu. Dalio, para, tesirleri ve kripto piyasası hakkında konuştuğu bir podcast’e bir dizi değerli hususa ve NFT’lere değiniyor. Milyarder yatırımcı NFT alanına girmeyi planladığını tabir ediyor. Evvel yalnızca bir tane satın almaktan bahsetti. Lakin sonra Fridman, Dalio’ya sürecin nasıl olduğunu görmek için aslında kendisinin de bir tane basması gerektiğini söyledi ve Dalio “Sanırım bir tane üretmeliyim” diyerek hemfikir olduğunu belirtti.

Bununla birlikte, yeni şeylere de bir ölçü dikkatli olunması gerektiğini belirtiyor. Uzun vadede her vakit başaramayan kimi şeyler olacağını da kelamlarına ekledi. Milyarder, “Tüm yeni, gerçek şeyler üzere, kimileri gidecek… bilirsiniz, 2000 yılındaki internet gibi” dedi.

Dalio, kripto sanayisinin bir destekçisidir ve geçmişte portföyünde değerli ölçüde olmasa da bir ölçü Bitcoin ve Ethereum bulunduğunu açıklamıştı. Artık, çeşitli para üniteleri ortasında gelecek rekabette yeterli bir rakip olabileceğine inanarak NFT alanına odaklandı. Bitcoin’in bunlardan biri olacağı “para rekabeti” olarak isimlendirdiği şeyde çeşitli para cinsleri olacağını belirtiyor. Dalio, merkez bankalarının bile kendi kripto paralarını üreteceğini de kelamlarına ekledi. NFT’lere gelince, gelecekte bir tıp para haline gelebileceklerini açıkladı. Tercih edilen sahiplik kelam konusu olduğunda yatırımcıların Bitcoin üzere kripto para ünitelerini seçeceğini düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.