Bitcoin

Hedge Fon Efsanesinden Altın, DOGE, BTC ve Altcoin Tahminleri!

Bridgewater Associates lideri Ray Dalio, katıldığı bir programda Dogecoin (DOGE), Bitcoin (BTC), NFT’ler üzere pek çok mevzudan bahsetti. Bunların ortasında Tesla CEO’su Elon Musk’ın DOGE eforları öne çıktı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Ray Dalio: Elon Musk’ın DOGE uğraşı “sevimli”

Lex Fridman’ın podcast’ine katılan hedge fonu efsanesi Ray Dalio, Tesla CEO’su Elon Musk’ın göğüs coin’i Dogecoin’i aya yerleştirme gayretini “sevimli” olarak nitelendirdi. Dalio, bahsettiği bu efor ile,  Musk’ın havacılık ve uzay odaklı çalışan şirketi SpaceX’in Mayıs ayında Dogecoin ile ödeme yapılarak DOGE-1 isimli 40 kilogramlık uyduyu gelecek yıl aya gönderme vazifesine atıfta bulunuyor.

Öte yandan Dalio, en büyük kripto para ünitesi Bitcoin’in bir “altcoin” olduğunu tez ediyor. Dalio’ya nazaran BTC, emsal bir pahaya sahip olabilir.  Yaygın para basımı nedeniyle farklı para üniteleri ortasında rekabet olacağını kestirim ediyor. “Bitcoin bu rekabetin bir modülü fakat daha çok para olacak (sadece kripto para değil),” sözlerini kullanıyor. Dalio, bu yılın başlarında popülaritesinde muazzam bir artış yaşayan NFT’lerin bağımsız bir para çeşidi olarak ortaya çıkabileceğini düşünüyor. Amerikalı milyarder şimdiye kadar rastgele bir NFT satın almaktan kaçındı, lakin merakını koruyor.

Dalio, altını geçeceğini düşünmediğinden BTC’nin 1 milyon dolara ulaşacağını düşünmüyor. Öncü kripto para ünitesinin altının yaklaşık yüzde 20’si pahasında olduğunu kestirim etti ve bu nedenle niyetinde haklı olduğunu söylüyor. Dalio, altının binlerce yıldır evresel para olarak kabul edilmesi ve merkez bankası rezervlerinde üçüncü en büyük varlık olması nedeniyle hala tercih edilen bir kıymet deposu olduğunu belirtiyor. Ayrıyeten izlenememesinin de bir artı olduğunu belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.