Alt Coin

Hedge Fon Efsanesinden Büyük İtiraf: Bu Altcoin’den Aldım!

Hedge fonu devi Ray Dalio, Bitcoin’e (BTC) ek olarak, önder altcoin Ethereum (ETH) aldığını itiraf etti ve nakit paranın yalnızca ‘en makûs yatırım’ olabileceğini söyledi. Bu yüzden Ray Dalio, kripto para ünitelerini ‘etkileyici’ olarak nitelendiriyor. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam edin.

Ray ​​Dalio, neden başkan atcoin projesinden aldığını açıklıyor

Milyarder yatırımcı, yıllardır Bitcoin ‘baloncuğuna’ kuşkuyla bakıyordu, lakin bu yıl bir fikir değişikliği onun önde gelen kripto para ünitesini satın almasına neden oldu. Perşembe günü, bir Yahoo Finance röportajında Ray ​​Dalio, portföyüne altcoin projesi Ethereum’dan eklediğini açıkladı, acak büyük ölçüde BTC yahut ETH tutmadığını söyledi:

Kesin bir ölçü vermeyeceğim. Ancak benim Bitcoin ve bir ölçü Ethereum’um var. Lakin çok değil.

Ray Dalio, çeşitlendirmenin büyük bir savunucusu olduğunu ve kripto paraların portföyünün ‘nispeten küçük bir bölümünü’ oluşturduğunu söyledi. Milyarder yatırımcı, dijital varlıkların neden âlâ bir yatırım olduğunu düşündüğünü şu biçimde açıklıyor:

Nakit paranın pahasının gerçek olarak kıymet kaybettiği bir ortamda, bunu alternatif bir para olarak görüyorum. Ve bence son 10-11 yılda bu programlamanın hala devam etmesi çok etkileyici. Taarruza uğramadı vb. Ve bir benimseme oranı var.

Düzgün bir portföy çeşitlendirmesi nasıl yapılmalı?

“Getirilerinizde yahut varlıklarınızda ne kadar dolarınız olduğuna nominal olarak bakıp, kıymetlendirme yapmayın” diyen Ray Dalio, enflasyona nazaran düzeltilmiş dolar cinsinden bakılması gerektiğini söylüyor:

Bu formda bakıldığında nakit, bu yıl enflasyona karşı %4 yahut %5 kaybetti. Bunlara dikkat edin, zira bunun en makûs yatırım olacağına inanıyorum.

Nakit parayı ‘çok makus bir varlık’ olarak nitelendiren Ray Dalio, yüksek enflasyonun satın alma gücünü azaltacağını belirtiyor:

Öteki çeşitlendirilmiş varlık portföyünü tutun. Lakin, nominal olarak değil, gerçek olarak bakarak tutun. Sahiden güzel çeşitlendirilmiş bir portföy için, yalnızca varlık sınıfları değil, birebir vakitte ülkelerden, milletlerarası çeşitlendirme de olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.