Bitcoin

Hedge Fon Yöneticisi, Bitcoin’de 500 Bin Dolar İçin Tarih Verdi!

SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, son düşüş trendine karşın Bitcoin (BTC)’in nihayetinde 500.000 dolar pahasında olacağı konusunda optimist. Scaramucci, kesin nedenini belirleyemediğini lakin BTC’nin Nasdaq’ta listelenen birtakım pay senetlerinin performansını yakından takip ettiğini söyledi. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin için 500 bin mümkün mü?

Yönetici, “Dürüst olmak gerekirse, nedenini bilmiyorum. Muhtemelen sayısız faktör var, lakin bence en farklı şey, Bitcoin’in artık daha yüksek büyüme, daha yüksek riskli Nasdaq payları ile çok sıkı bir biçimde alakalı olmasıdır” diyor. Scaramucci ayrıyeten, uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının, tıpkı e-ticaret devinin birinci günlerinde Amazon’u elinde tutanlar üzere mükafatlarını alacağını söylüyor. Ünlü yönetici mevzu hakkında şöyle konuşuyor:

Bitcoin, 2012’den bu yana 10 defa en az %50 düşüş yaşadı. Geçen yıl, en sonuncusu ve birebir vakitte 2021 Mayıs’ında olmak üzere iki %50’lik düşüş yaşadık. Kendinizi bu tıp bir oynaklık hareketine maruz bırakmalısınız. İnsanlara Amazon‘un halka arzının 20. yıl dönümünde Jeff Bezos’un söylediklerini hatırlatıyorum. Beşerler ‘Vay, pay senedi çok oynak. Orada nasıl dayanabildin?’ Ve ‘Eh, ben daha çok kullanıcılara ve gelir artışına odaklandım’ dedi.

Yöteciye nazaran Bitcoin için, bir ağ olduğu için, cüzdan büyümesine ve ağdaki beşerler ortasındaki etkileşime odaklanmamız gerekiyor ve bu yüzden nihayetinde Bitcoin’in yarım milyon dolar pahasında olacağını düşünüyor. Ona nazaran muhtemelen dört ila beş yıl sürer. Seyahat sert olacak lakin muhakkak buna kıymet görüşünde. Scaramucci, kriptodaki benimseme eğrisinin, bundan dört ila beş yıl sonra Bitcoin bedelinde beklenen artışla bir ilgisi olduğunu söylüyor.

Bununla ilgili çok fazla araştırma var ve beşerler Bitcoin’e nasıl paha verebilirsiniz? Temel olarak, ağla ilgili Bitcoin’e paha verebilirsiniz. MIT profesörü Robert Metcalfe’nin bir defasında söylediğini hatırlayın: “Bir faks makinesi muhtemelen bedelsizdir, fakat 100 milyonunun bir pahası vardır.” Ağın kendisi bir kıymete sahiptir ve beşerler Bitcoin üzerinde temel tahlillerini yaptıklarında yanılıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.