Alt Coin

Herkesin Konuştuğu Bitcoin ‘Pikachu Modeli’ Nedir?

Pazartesi günü Bitcoin (BTC) fiyatı 35 bin doları ihlal ederken, toplumsal medya, grafiğinin “Pikachu Modeli” oluşturmasıyla ilgili mizahla doluydu. Bu yazıda, Reddit üzerinde patlayan ve tartışmalara yol açan aşağıdaki meme’in detaylarına bakalım.

Pikachu pattern? from cryptocurrencymemes

Bitcoin grafiğindeki ‘Pikachu modeli’ nedir?

Kripto gazetecisi Wong Joon Ian, CoinDesk tarafından Bitcoin’in Pikachu Modelini oluşturan grafiği hakkında bir raporuna atıfta bulunarak Bitcoin yatırımcılarının “sakin” olması gerektiği konusunda gönderme yaptı. 2022 yılından bu yana topluluk liderliği yapan Joon Ian, 23 bin takipçisine Coindesk imalı inanç davetinde bulunuyor:

dışarısı ciddileşiyor beyefendiler inançta kalın

“Pikachu Modeli”, bir Reddit kullanıcısı tarafından “r/cryptocurrencymemes” forumunda vurgulandı ve Bitcoin’in grafiğinin Pokemon çeşidi Pikachu’nun keskin sivri kulaklarına benzediğini belirtti. Bir Reddit kullanıcısı da, grafiğin insanların görüntü oyunu perakendecisi GameStop’a yahut Japon görüntü oyunu şirketi Nintendo’ya yatırım yapmaya başlaması gerektiğini gösterdiğini söyleyerek latife yaptı.

Öteki kullanıcılar, modelin Dogecoin’e benzediğini savundu. Bu ortada bir Twitter kullanıcısı, Bitcoin (BTC) fiyatının arka arda 73 gün boyunca düştüğünü ve yatırımcıların, modelin art geriye 95 gün boyunca fiyattaki evvelki düşüşe tam olarak benzemesi için “biraz daha” beklemesi gerektiğini aşağıdaki tweetle söz etti.

Bitcoin ve öbür büyük kripto para üniteleri, hafta sonu borsalarla birlikte düşüşe geçtikten sonra Pazartesi günü erken saatlerde ivmesi sürdürüldü. Yatırımcılar, Fed’in mümkün faiz artırımlarının piyasaları nasıl etkileyeceği konusunda kaygılı. Piyasa kıymetine nazaran dünyanın en büyük kripto para ünitesi, geçen yıl Kasım ayında ulaştığı ATH düzeyi olan 68.789.63 dolardan yarı yarıya kıymet kaybetti. 25 Ocak’ta durum nispeten müspet. Piyasa pahasına nazaran birinci 100’deki kriptolar çift haneli çıkarlara ulaştı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, MicroStrategy’den Micheal Saylor ve El Salvador Lideri Nayib Bukele tabandan Bitcoin satın aldıklarını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.