Bitcoin

Hesapları Değiştiren Kestirim: Bitcoin, Yılın 2. Yarısında Bu Seviyelerde!

Kendi alanında başkan bir bağımsız araştırma şirketi olan FSInsight, ‘Digital Assets in a Post-Cycle World’ başlıklı bir notta, başkan kripto Bitcoin (BTC)’nin geçen yılın dördüncü çeyreğinin sonuna yanlışsız pay senetleriyle giderek daha fazla doğrusal korelasyon oluşturduğunu ve yükselen enflasyon karşısında merkez bankalarının sıkılaşması ihtimaliyle karşılaştığında ise düşmeye başladığını söylüyor. Araştırma şirketinin Bitcoin değerlendirmelerini ve varsayımlarını Kriptokoin.com okuyucuları için hazırladık.  

FSInsight’dan Bitcoin ve Ethereum yatırımcılarını sevindiren iddialar

FSInsight’ın dijital varlık stratejisi lideri Sean Farrell Cuma günkü notta, Bitcoin ile sermaye piyasaları ortasındaki korelasyonun daha bariz hale geldiğini ve kurumsal şirketlerin ve fonların da kripto piyasasına girmesiyle, Bitcoin’in artık teknoloji payları ile güçlü bir biçimde ilişkilendirildiğini belirtiyor. Bununla birlikte, Sean Farrell, Bitcoin’in hala önder olduğunu ve 2022’ye dalgalı bir başlangıcın akabinde kripto paranın yılın ikinci yarısında 200.000 dolara ulaşabileceğini de kelamlarına ekliyor.

FSInsight ayrıyeten, merkezi olmayan finansın (DeFi), Non Fungible Token (NFT)’ler ve başka Web 3 uygulamalarının Ethereum ağının muazzam büyümesini sağladığını vurguluyor. Raporda, önder altcoin Ethereum’un cloud (bulut) platformlarına nazaran kıymetinin düşük olduğu belirtiliyor ve ağın mahallî tokeni olan ETH’nin 2022’de 12.000 dolara ulaşabileceği iddia ediliyor.

FSInsight tarafından hazırlanan notta ayrıyeten, Ethereum’un 2022’de Proof of Stake (PoS) konsensüsüne geçişi konusunda optimistlik olduğu ve bu gelişmenin gerçekleşmesi durumunda, Bitcoin performansından bağımsız olarak büyük olasılıkla sermaye girişleriyle sonuçlanacağı söz ediliyor.

Kripto kışının konuşulduğu geçen haftalardan, bakıldığında kripto piyasasının durumu hiç de üzücü görünmüyor. Başkan kriptonun öncülüğünde piyasa hayat emareleri göstermeye başladı ve Bitcoin bir müddettir dolaştığı 30.000 dolarlı düzeylerden 40.000 dolarlı düzeyleri tekrar gördü. Onu takip eden önder altcoin Ethereum da 3.000 doların üzerine çıkmayı başardı. CoinMarketCap datalarına nazaran yazının yazıldığı sıralarda BTC, son 24 saat içinde %6,34 yararla 44.228  dolardan süreç görürken, ETH, %6,04 artışla 3.172 dolardan el değiştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.