Kripto Haber

Hindistan Merkez Bankası, Crypto, CBDC Grow Tarafından Meydana Gelen Zorluklar Olarak FinTech Departmanı Oluşturuyor

Hindistan’ın merkez bankası, fintech zorlukları için kapılarının önünde bir çift içeren özel bir departman oluşturdu: kripto para birimi düzenlemelerini ve bir Merkez Bankası Dijital Para Birimi’ni (CBDC) çerçevelemek.

Hindistan Rezerv Bankası’nın (RBI) hamlesi, CoinDesk’in Hindistan’ın kripto düzenlemelerini çerçevelediğini bildirdikten iki hafta sonra geldi: fintech departmanı, verimlilik ve uzun vadeli taahhütle ilgili soruları yanıtsız bırakan bir bölümdür. ”

RBI, toptan ve perakende olmak üzere iki tür CBDC üzerinde çalışıyor ve yeni departman şimdi bunların gelişimini denetlemekle görevlendirilecek. Bu arada, Hindistan parlamentosu kripto para birimleri düzenlemelerini dikkate almaya hazırlanıyor. RBI, geçmişte bankaların kripto borsalarıyla uğraşmasını “yasaklamaya” başarısız bir şekilde çalıştı.

Yeni departman, RBI tarafından yönetici direktör olarak atanan Ajay Kumar Choudhary tarafından denetlenecek ve “Fintech Departmanı, Risk İzleme Departmanı ve Teftiş Departmanına bakacak. ”

“Bay Ajay Kumar Choudhary’den Merkez Bankası Dijital Para Birimi konusunda çok daha fazla hareket bekleyebilirsiniz. Bu, RBI’nin duruşundan hızlı izleme CBDC pilot uygulamasına doğru bir kayma anlamına gelebilir, “dedi konuyla ilgili bilgisi olan bir kaynak.

Hareket, RBI tarafından kaynakları tahsis etmek ve fintech sektörüne özel odaklanmak için uzun zamandır gelecek bir tanımadır. Uzmanlar uzun süredir Hindistan kurumlarının, Hindistan’da gelişen kripto dünyası gibi fintech zorluklarına odaklanan, yeterli donanıma sahip ve kendini işine adamış bir ekibe sahip olmadığından şikayet ediyorlardı.

Geçmişte hükümetle birlikte çalışan bir teknoloji ve politika uzmanı olan Vivan Sharan, “Hızlı tempolu fintech endüstrisini denetlemek için gerçek düzenleyici kapasite oluşturma niyetinin olumlu bir işareti” dedi.

“Ayrıca, merkez bankasının inovasyona odaklanarak dijital ödemeleri derinleştirme arzusunun ve denetleyici bant genişliği gerektirecek çeşitli dijital para biçimlerinin artan öneminin tanınmasının bir yansımasıdır” dedi Sharan.

Haziran 2018’de RBI, fintech ile ilgili tüm faaliyetler için bankada merkezi bir irtibat noktası olarak hareket etmek üzere Düzenleme Departmanında bir FinTech Birimi kurmuştu.

coindesk tarafından incelenen bir iç idari genelgeye göre, bu birimin kendi departmanına yükseltilmesi, sektördeki yeniliği teşvik etmeyi, bununla ilgili zorlukları ve fırsatları tespit etmeyi ve bunları zamanında ele almayı ve bunları zamanında ele almayı amaçlıyor. Bankanın politika müdahalelerine yardımcı olabilecek konuyla ilgili daha fazla araştırma için çerçeve.

“Finans sektörü/piyasalar üzerinde daha geniş etkileri olabilecek ve Bankanın görev alanına giren, Fintech sektöründe yapıcı yeniliklerin ve kuluçkaların kolaylaştırılması ile ilgili tüm konular FinTech Departmanı tarafından ele alınacaktır.” dedi belge.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.