Kripto Haber

Hindistan’ın Yarım Düzine Kripto Borsası 700 Milyon Rupi Vergi Kaçakçılığının Tespit Edilmesinin Ardından Arandı: Kaynaklar

Hindistan’ın vergi makamları, Rs’nin vergi kaçakçılığını düşündüklerinden sonra “Coinswitch Kuber, CoinDCX, BuyUCoin ve Unocoin dahil olmak üzere Hindistan’ın en büyük kripto para borsalarından bazılarında arama yaptı. Kaynaklara göre, WazirX kripto para borsasında 40, 5 Crores (400 milyon INR veya yaklaşık 6 milyon USD) tespit edildi.

  • 30 Aralık’ta, Hindistan’ın finans başkenti Mumbai’deki vergi makamları olan CGST (Mal ve Hizmet Vergisi ve Merkezi Tüketim) Mumbai Doğu Bölgesi’nden bir memur ekibi, “40 Rs’lik GST Kaçakçılığı tespit ettiklerini” tweetledi. . . . . & kurtarılan Rs 49. 2 Kr. GST, faiz ve ceza olarak nakit olarak. 31 Aralık’ta vergi dairesi, “Dava, CGST Mumbai Zone tarafından başlatılan yoğun veri madenciliği ve veri analitiğine dayanan özel vergi kaçakçılığı karşıtı girişimin bir parçası” diyen bir açıklamada ayrıntıları açıkladı. ”
  • Ayrıca, “Mumbai bölgesine düşen tüm kripto para borsalarını kapsayacakları ve önümüzdeki günlerde bu sürüşü yoğunlaştıracakları” konusunda da uyardılar. ”
  • WazirX, konuyla ilgili düzenlemede netlik eksikliğini suçladı ve “her ay özenle onlarca crore değerinde GST ödüyor. Bileşenlerden birinin yorumunda, ödenen GST’nin farklı bir hesaplamasına yol açan bir belirsizlik vardı. Ancak, işbirlikçi ve uyumlu olmak için gönüllü olarak ek GST ödedik. Vergiden kaçınma niyeti yoktu ve yoktu. Bununla birlikte, düzenleyici netliğin Hindistan kripto endüstrisi için günün ihtiyacı olduğuna inanıyoruz. ”
  • WazirX aramasının ardından, Mumbai’nin Vergi dairesi, Hindistan’da vergi kaçakçılığıyla mücadeleden sorumlu Maliye Bakanlığı’na bağlı ulusal kanun uygulayıcı kurum olan DGGI ile birlikte Cumartesi günü Kripto Para Birimi Hizmet sağlayıcılarının yaklaşık yarım düzine ofisinde arama yaptı.
  • Vergi makamları, kripto para birimi borsalarından arandı ve kurtarıldı “M/s Bitcipher Labs LLP tarafından Coinswitch Kuber, M/s Neblio Technologies PVT tarafından CoinDCX. LTD. , BuyUCoin by M/S I Block Technologies Pvt. LTD. ve Unocoin, M/s Unocoin Technologies Pvt. LTD. ” DGGI, kripto para ticaretinde büyük vergi kaçakçılığına yönelik baskı sırasında vergi kaçakçılığından kaynaklanan 30 crore (yaklaşık 4 milyon USD) değerinde fon geri aldı.
  • Kaynaklara göre, borsaların işbirliği yaptığı aramaları 50’den fazla memur gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.