Kripto Haber

Hint Yeni Başlayanlar için Sanayi Kuruluşu, Parlamentonun Gelecek Bütçe Oturumunda Kripto Kuralları İstiyor

IndiaTech tarafından Hindistan Maliye Bakanı’na gönderilen bir mektupta, “Birlik Bütçesinin kripto varlıkları vergi yasalarında resmi olarak adlandırarak vergilendirme netliğini açıkça ortaya koyması kritik önem taşıyor” dedi. org, kripto borsaları da dahil olmak üzere bir endüstri kuruluşudur. Grup, hükümet ve Hindistan’ın merkez bankası Hindistan Rezerv Bankası ile kriptoyu düzenlemek için politika çerçevesi hakkındaki tartışmalarda aktif bir rol oynuyor.

Hindistan Bütçe Oturumunun 31 Ocak’ta başlaması bekleniyor, bütçenin 1 Şubat’ta sunulması bekleniyor ve oturumun en azından Nisan ayının sonuna kadar sürmesi bekleniyor.

İlk olarak Economic Times tarafından bildirilen mektup, CoinDesk’in Hindistan’ın kripto borsalarının son zamanlarda vergi daireleri tarafından nasıl “teftiş edildiği” hakkında derinlemesine bir rapor yayınladığı gün gönderildi. milyon) “kurtarıldı ve daha fazlası muhtemel. İncelenen borsalardan biri olan Binance’in sahibi olduğu WazirX, konuyla ilgili düzenlemelerdeki netlik eksikliğini suçladı. Grubun ele almak istediği şey bu netlik eksikliği.

IndiaTech Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Rameesh Kailasam, “Mektubu dün gönderdik ve niyetimiz hükümetin gelecek bütçede önerileri dikkate alması” dedi.

HindistanTek. org ayrıca, “mevcut hükümler kripto varlıkları içeren uygun şekilde değiştirilir/bildirilirse ve yaklaşan Birlik Bütçesinden başlayarak düzenlenirse, kripto para birimiyle ilgili bir Yasa Tasarısına ihtiyaç olmayabilir. ”

CoinDesk tarafından bildirildiği üzere, Hindistan’ın kripto para yasa tasarısı hâlâ yapım aşamasında ve muhtemelen gelecek yılki Bütçe Oturumu sona erene kadar yasalaşmayacak.

Grubun tavsiyeleri arasında kripto para birimlerinin dijital varlıklar olarak tanınması, Doğrudan Vergi yasalarındaki hükümlerin etkinleştirilmesi ve dolaylı verginin (GST veya Mal ve Hizmet Vergisi) yalnızca borsaların platform ücretleri, aracı kurum veya işlem değerinde değil (borsalarda olduğu gibi) değişim ücretleri. ”

Mektup ayrıca Hindistan merkezli kripto para borsalarına Yetkili Satıcı statüsü vererek kayıt altına alacak bir sistemin tanıtılmasını da istiyor. Yalnızca Hintli kurucuların bu tür işleri yürütmesine izin vermek de dahil olmak üzere gerekli kontrollerin ve dengelerin kurulmasını istedi (Kripto borsalarındaki Hintli kurucular / kuruluşlar tarafından minimum% 26 mülkiyet).

IndiaTech. org, önerilerin hayata geçirildiğini gerçekçi bir şekilde görüyor, dedi Kailasam, “Yapılabilir olan pratik bir yol önerdik. Daha önce yayınlanan tanıtım belgemiz de endişeleri gidermek ve pratik bir düzenleyici sürece doğru ilerlemek için aynı yöndeydi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.