BitcoinKripto Haber

Hintli Milletvekilleri, Kripto Durdurulamaz, Ancak Düzenlenmeli, Sonuçlandırıyor

Hindistan’ın finans konusundaki parlamento daimi komitesinin endüstrinin temsilcileriyle kripto ile ilgili sorunları ilk kez tartıştığı son toplantıda , milletvekillerinin yetkililerin kripto sektörünün ülkedeki büyümesini durdurmasının imkansız olduğu sonucuna vardığını gördü. Kripto para birimlerinin düzenlenmesi gerekiyor. 

15 Kasım tarihinde yapılan toplantıda ‘CryptoFinance: Fırsatlar ve Zorluklar’ başlıklı büyük borsalarda temsilcileriyle bir araya geldi Hint milletvekilleri, Blockchain ve Kripto Varlıklar Konseyi (BACC) ve ilk kez diğer sanayi İçerdekiler olarak bildirilen Kuvars tarafından Hindistan. 

Katılımcılar “büyük ölçüde […] bir battaniye yasağı olamaz kabul etti. Ancak pek çok kaygıları yetiştirildik ve herkes düzenleyen gereği üzerinde anlaşma” Yeni Indian Express bildirdi toplantıda bir hediye gerekçe.

Ve Pazartesi toplantısının sonucu bir düzenlemenin gerekli olduğu iken, daha az net olan şey – bunu kim yapacak?

“Ancak cevapsız kalan birçok soru vardı. En önemlisi, eğer düzenlenirse, sadece teknoloji değil, ne para birimi ne de geleneksel ticaret olan sektörün düzenleyicisinin kim olacağıydı” dedi.

Hindistan’ın Başbakanı Narendra Modi kripto kabinenin önceden şahin yaklaşımına U dönüşü, belirten cryptocurrencies adanmış bir yorum toplantıya liderlik etmesinden sonra oturumu kısa bir süre gerçekleşti başına Bloomberg.

Hükümet kaynakları, endüstrinin Hintli yetkililerden kripto para birimlerini ülkenin gelir vergisine ve mal ve hizmet vergisine tabi özel sınıf varlıklar olarak ele almalarını istediği için kripto düzenlemesi alanında “ilerici” ve “ileriye dönük” adımlar atılacağına söz verdi. (GST), yerel yayıncı CNBCTV18 tarafından elde edilen bilgilere göre . 

İktidardaki Bharatiya Janata Partisi’nin (BJP) Ekonomik İşler Ulusal Sözcüsü Gopal Krishna Agarwal, kriptonun Hindistan’daki yasal statüsünün ve olası bir yasakla ilgili korkuların geçmişte Hindistan Merkez Bankası (RBI) tarafından benimsenen politikalar tarafından körüklendiğini söyledi. , ülkenin merkez bankası.

“Geçmişte RBI, bankaların kripto para sahibi kişileri tamamen yasaklamasını istediği bir genelge yayınlamıştı. Ancak daha sonra Yüksek Mahkeme tarafından geri çekilmesi istendi ve RBI daha sonra geri çekti. Maliye bakanı ayrıca, şu anda kripto para birimini yasaklamayı düşünmüyoruz, endişeler olduğunu söyledi” dedi. “Ama nihayetinde bu endişeler vb. düzenlenerek kontrol edilecek ve kontrol edilecektir.”

Hindistan’ın eski finans sekreteri Subhash Chandra Garg, “Daha önce Menkul Kıymetler Sözleşmesi Düzenleme Yasası’nı getirdiğimiz gibi, belki de bunun belirli özelliklerine uyacak şekilde daha iyi olan bir yasa getirmemiz gerektiğine” inandığını söyledi. veya kripto varlıkları düzenlemesi, diye ekledi, “uygun düzenlemelerin çıkarılabileceği bazı yasalar getirebiliriz. Bence ileriye giden yol bu, ancak bunun çeşitli yönlerini ayrı tutmak çok gerekli olacak.”

Bu arada, meclis komitesinin kripto para birimleri konusundaki duruşu ve yasak yerine daha fazla düzenlemeye duyulan ihtiyaç, yerel gözlemcilerin yasama meclisinin kış oturumu sırasında geliştirilmesini beklediği kripto mevzuatının potansiyel şeklini işaret ediyor. Oturumun 29 Kasım’da başlaması planlanıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.