Kripto Haber

Hive Blockchain, 2021’de Bazı Eter Satarken Çıkardığı Tüm Bitcoin’de Tutuldu

Kanada merkezli kripto madencisi Hive Blockchain (HIVE), 2021’de çıkardığı tüm bitcoin’leri elinde tutarken, ürettiği etherin bir kısmını ve tüm Ethereum Classic’i (ETC) sattı, şirket Pazartesi günü söyledi.

  • Vancouver, British Columbia merkezli kripto madencisi, geçen yıl 1.768 bitcoin ürettiğini, Ethereum’un yerel tokeni olan 41.966 eter madenciliği yaptığını ve bir kısmı çip yükseltmeleri için hisse senedine satıldığını söyledi. Madenci ayrıca 2021’de tamamını sattığı 46.209 ETC üretti.
  • Madenci, yıl boyunca toplamda, hem bitcoin hem de ether üretimini birleştirerek “bitcoin eşdeğeri kripto para birimleri” olarak adlandırdığı 3.222 adet üretti. Bu çıktı, bitcoin başına 43.000 $ ve eter için 3.400 $ piyasa fiyatları kullanılarak yaklaşık 221 milyon $ değerindeydi.
  • “Şirket, geniş bir Bitcoin ve Ethereum madencilik ayak izine sahip benzersiz konumunun yatırımcılara benzersiz bir değer teklifi sunduğuna inanıyor” dedi Hive Başkanı ve COO’su Aydın Kılıç.
  • Hive’ın aylık bitcoin üretimi, ağ zorluğu %10’a kadar yükselse bile, hash gücünü genişlettiği için Aralık ayına göre yaklaşık %12 artarak 245’e yükseldi.
  • Bu arada madenci, ether üretiminin Kasım’dan 2.178’e yaklaşık %7 düştüğünü ve ether için ağ zorluğunun Aralık ayında yaklaşık %2 arttığını söyledi.
  • Hive hissesi Pazartesi günü erken ABD ticaretinde %5’ten fazla düştü. Pazartesi günü bitcoin ve ether fiyatları düştüğü için akranlarının çoğu da düştü.
  • 3 Ocak’ta Bitcoin madencisi Bitfarms ve Marathon Digital, 2021’de her ikisinin de 3.000’den fazla bitcoin çıkardıklarını ve çıkarılan madeni paraların neredeyse tamamını elinde tuttuklarını söyledi.

Devamını oku: Kripto Madencileri Satıştan Sonra Bile Bitcoin’den Daha İyi Yatırımlar: Analistler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.