Alt Coin

İddialar Çıktı: Bu 10 Altcoin’e Odaklanın, 2022 Onların Yılı!

ABD’li siyasetçi David Gokhshtein’in şirketi Gokhshtein Media, yakın tarihli raporunda 2022’de odaklanılacak 10 altcoin projesini kıymetlendirdi. Statista’ya nazaran, geçen yıl itibariyle yaklaşık 6.000 altcoin piyasada ve firma uzun vade sahne alabilecek kripto para ünitelerini listeliyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

İşte 2022 radarı için 10 altcoin projesi

  • Ethereum, Temmuz 2015’te piyasaya sürülen en büyük ve en tanınan altcoin projesi. “Oyna-kazan” oyunlarına, spor bahislerine, kestirim pazarlarına ve merkezi olmayan borsalara ek olarak, Ethereum yaygın olarak farklı uygulamalarda kullanılmaktadır. 2022 Şubat ayında 3 bin dolar civarında süreç görüyor.
  • Litecoin, süreçleri süratli ve ucuz bir biçimde tamamlamak gayesiyle 2011 yılında geliştirilen kripto para ünitesi. LTC, rakiplerine nazaran en süratlisi olmasa da, büyük transferler için tercih ediliyor. Az sayıda yatırımcı nedeniyle Litecoin, Bitcoin üzere en güzel performans gösteren kripto para ünitelerinden daha ekonomik. Yazım sırasında 138 dolardan süreç görüyor.
  • Bitcoin’in erken ve en başarılı hard fork’larından Bitcoin Cash (BCH), altcoin’ler ortasında özel bir pozisyona sahip. Bitcoin’den farklı blok müddetleri ve uygun süreç fiyatları sunuyor. Yazım sırasında 338.44 dolardan süreç görüyor.
  • Dogecoin, birkaç kripto fenomeninin merakı nedeniyle 2021’de heyecan yarattı. Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban üzere birtakım yatırımcılar DOGE’yi ödeme yolu olarak kabul ediyor. Dogecoin ayrıyeten piyasanın en büyük göğüs coin’i.
  • Stablecoin devi Tether (USDT), yatırımcıların dalgalı fiyat yapısından korunması için inançlı liman olarak bilinir. Piyasadaki yüksek volatiliteden kaçınmak isteyen yatırımcılar USDT kullanabilir. USDT’nin kıymeti her vakit 1 dolardır.

2022 trend tahlili

CoinMarketCap Binance Coin, Tether, Solana, Cardano, Terra Luna, Polkadot, Polygon, Avalanche ve Etherum’un daha âlâ performans göstermesi bekleniyor. Platform, kripto para piyasasının süratli büyüdüğünü ekliyor. Temel katman protokolleri 2020 yılının odak noktasıydı. 2021 yılı, bu temel protokollerin üzerine inşa edilen protokollerin yılıydı. 2022 yılında, tüm bu protokoller birbiri üzerine kurulacak ve birlikte çalışabilirlik sağlanacak. Kesimdeki çeşitli kusurlar ve zayıflıklar, geliştikçe kendini göstermiştir. Rapora nazaran bir yandan gelişim sürürken, DeFi’nin geleceğini tanımlamaya yardımcı olacak birtakım büyük atılımlar beklenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.