Kripto Haber

İddiaya Göre Bitfinex Aklayıcıları Ukrayna’ya Kaçış mı Planladı?

Bitfinex’in 2016 hack’inden elde edilen geliri aklamakla suçlanan evli bir çiftin Salı günü tutuklanması, kripto topluluğunun çok ötesinde büyülemeye devam ediyor.

Netflix, Ilya “Hollandalı” Heather Morgan – ve eşinin hikayesi hakkında bir belgesel dizisi yapılması emrini verdi bile 4.5 milyar dolar değerinde bitcoin aklamakla suçlanan rap lakabı “Razzlekhan” tarafından da biliniyor. Amerikalı film yapımcısı Chris Smith (Tiger King şöhreti) projeyi yönetmek için seçildi.

Bir New York sulh yargıcı Lichtenstein ve Morgan’ın Salı akşamı kefaletle serbest bırakılmasına karar verdi, ancak bu saatler sonra bir DC yargıcı tarafından iptal edildi çiftin Amerika Birleşik Devletleri’nden kaçma araçlarını ve nedenlerini öne sürerek kefaletini iptal eden kişi. Dün sunulan belgeler, hükümetin uçuş riski davasına yeni kanıtlar ekleyerek, ikisinin Rusya veya Ukrayna’da yaşam için hazırlıklara başladıklarını gösteriyor. Savcılar,

Lihtenştayn çifte ABD-Rus vatandaşı ve 2019’da Rus pasaportunu yeniledi. İkili ayrıca 2019’da birlikte bir ay sürecek bir gezi için Ukrayna’ya gitti. Savunma sadece bir tatil olduğunu söylerken, savcılar ikisinin yurtdışında bir yaşam için acil durum planları hazırladığını iddia ediyor.

Savcılar, Lichtenstein’ın çevrimiçi hesaplarında para hakkında bilgi içeren çeşitli dosyalar oluşturduğunu ve güncellediğini iddia ediyor aklama ve “Ukrayna bağlantıları ile sahte kimlik belgeleri.”

Savcılar, Lichsteinstein’ın bulut hesaplarından birinde hem Rusça hem de Ukraynaca biyografik birkaç alt klasör içeren “personas” adlı bir klasöre sahip olduğunu söylüyor Hükümetin bir darknet pazarından satın alındığını söylediği hem erkekler hem de kadınlar için bilgi ve kimlik belgeleri.

Savcılar ayrıca Lichtenstein’ın darknet satıcılarından çiftin Kiev’de kaldığı otelin yakınındaki bir otele birkaç paket sipariş ettiğini de belirtiyor. Ayrıca, ikilinin Ukrayna telefon numaraları ve diğer “finansal hesaplar” kurduğunu söylüyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.