BitcoinKripto Haber

İkinci Bitcoin ETF ABD’de Yaşanırken Bitcoin Düşüyor

Bitcoin (BTC) fiyatı, Cuma sabahı ABD saatine göre, ikinci bitcoin vadeli işlem destekli ETF, BTF ile Valkyrie Bitcoin Strategy ETF’nin Nasdaq borsasında yayına girmesiyle düştü .

09:30 ET’de (13:30 UTC) yayına başladığından beri, BTF ilk kaydedilen işlem için hisse başına fiyat olan 25,34 USD’den %3,15 düşüşle 24,54 USD’ye düştü (14:58 UTC).

İlk 2 saatlik ticaretin 5 dakikalık grafiği. Kaynak: TradingView

Yeni ETF , ticaretin ilk saatinde Coinbase’de görüldüğü gibi bitcoin’in spot fiyatını yakından takip etti . Bununla birlikte, Bitcoin’in spot fiyatındaki düşüşün, ETF’nin Wall Street’te yayınlanmasından hemen sonra gerçekleştiğini belirtmekte fayda var.

Yeşil dikey çizgi, ETF’nin ne zaman yayına girdiğini gösterir. Turuncu çizgi ETF, mavi çizgi Coinbase’de BTC/USD. Kaynak: TradingView 

Bu arada, bitcoin fiyatındaki düşüş, ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın Cuma sabahı ABD saatiyle yaptığı ve enflasyonun “hedefin çok üzerinde” olduğunu ve merkez bankasının “küçülmemize başlama yolunda olduğunu” söylediği yorumları izledi. ” Ancak Powell, şu anda “faiz oranlarını yükseltmenin erken olacağını” da kaydetti. 

Powell’ın yorumları , Bank for International Settlements (BIS) tarafından düzenlenen bir konferansta yaptığı konuşmada geldi . 

15:21 UTC’de bitcoin, CoinGecko başına 61.720 USD fiyatla işlem yapmak için son 24 saat içinde %2.8 düştü. Kripto para birimi, son 7 gün içinde %7’den fazla arttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.