Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Bitcoin 42K Doların Altında Kayıyor; Altcoinler Düşüyor

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Bitcoin’in fiyatı, makroekonomik koşullarla ilgili devam eden endişeler nedeniyle 42.000$’ın altına düşüyor.

Teknisyen görüşü: BTC Alıcıları, ivme arttıkça Asya ticaret gününde aktif kalabilir.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 41.866 $ -1. %4

Eter (ETH): 3,144 $ -1. %7

En çok kazananlar

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Kardano ADA +9. %1 Akıllı Sözleşme Platformu
Litecoin LTC +4. %0 Para birimi

`

En çok kaybedenler

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Kozmos ATOM −7. %9 Akıllı Sözleşme Platformu
Zincir bağlantı BAĞLANTI −7. %2 Bilgisayar
Polkadot NOKTA −7. %2 Akıllı Sözleşme Platformu

`

Piyasalar

S&P 500: 4,532$ -0. %9

DJIA: 35,028 $ -0. %9

Nasdaq: 14 dolar. 340 -1. %1

Altın: 1.840$ +1. %4

Piyasa hareketleri

Bitcoin 42.000$’ın altına düşerek düşmeye devam etti. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, yatırımcıların tedarik zinciri sorunları, devam eden koronavirüs pandemisi, artan enflasyon ve teknoloji piyasalarındaki düşüş de dahil olmak üzere zorlu makroekonomik koşullar hakkında endişe duymasıyla geçen haftanın en yüksek seviyesinden iyi bir şekilde düşüyor.

Yayınlandığı sırada Bitcoin, gün için %1,4 düşüşle 41,866 dolardan işlem görüyordu.

Osprey Funds kurucusu ve CEO’su Greg King Çarşamba günü CoinDesk TV’ye “Piyasa bir dizi şeyi sindiriyor” dedi. “Piyasa farklı bir makro ortama uyum sağladıkça kripto gibi riskli varlıklar satılacak veya biraz çalkantı yaşayacak” dedi.

Ether benzer bir yol izledi ve gün için hafif düşüş yaşadı ve önceki 24 saat boyunca 3.000 ile 3.200 dolar arasında işlem gördü. Yayınlandığı sırada eter, bu dönem için %1.7’lik bir düşüşle 3.144’teydi. Büyük altcoinlerin çoğu günlerini kırmızıda geçirdi.

King, enflasyonun ekonomi üzerindeki etkisine dikkat çekerek, “uzun süreler boyunca satın alma gücünüzü kemiriyor” dedi ve teknoloji hisselerindeki son düşüş ile kripto para arasındaki korelasyonun altını çizdi. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq %1,1 düştü ve Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %10’un üzerinde değer kaybetti. %10’dan fazla vardiyalar, piyasa düzeltmeleri olarak düşünülür. S&P 500 ve Dow Jones Sanayi Ortalaması yaklaşık %1 düştü.

Yine de King, kripto paranın uzun vadede toparlandığını görüyor. “Hala uzay konusunda iyimseriz ve yıl sonunda değerlerin olduğundan çok daha yüksek olacağından şüpheleniyorum.”

Teknisyen görüşü

40 bin doların üzerinde Bitcoin Holding Desteği; $43K-$45K Direnciyle Karşı Karşıya

Bitcoin dört saatlik fiyat grafiği altta destek/direnç ve RSI’yı gösteriyor (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC), gün içi grafiklerde ivme arttıkça 40.000 doların üzerinde desteği tutmaya devam ediyor.

Kripto para birimi geçen hafta yaklaşık %4 düştü, ancak birden fazla aşırı satım okuması alıcıların Asya ticaret gününde aktif kalabileceğini gösteriyor.

Yine de yukarı yönlü hareket 43.000-45.000$ direnç bölgesiyle sınırlı görünüyor. Ve 48.000 dolar, Kasım ayından bu yana görülen düşük fiyat dizileri göz önüne alındığında alıcılar için başka bir engel oluşturabilir.

Dört saatlik grafikteki göreli güç endeksi (RSI), 5 Ocak’ta meydana gelene benzer şekilde Salı günü aşırı satım seviyesine yaklaştı ve birkaç gün sonra %10’a yakın bir fiyat sıçramasından önce geldi.

Günlük grafikte, RSI yaklaşık bir ay boyunca aşırı satım/nötr bölgede kaldı ve bu durum bir fiyat düşüş trendi sırasında yaygın olarak görülüyor.

Önemli olaylar

8 a. m. HKT/SGT (12:00 UTC): Almanya üretici fiyat endeksi (Aralık Aylık/Yıllık)

11 a. m. HKT/SGT (3:00 UTC): Eurostat tüketici fiyat endeksi (Aralık Aylık/Yıllık)

2:30 s. m. HKT/SGT (6:30 UTC): ABD’deki ilk işsizlik başvuruları dört haftalık ortalama (14 Ocak)

4 s. m. HKT/SGT (8:00 UTC): Mevcut ev satışları (Aralık Aylık)

10:45 s. m. HKT/SGT (14:45 UTC): Ziyaretçi varışları (Yıllık Kasım)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en yeni bölümleri:

Bitcoin Fiyatı Düşüşten Kurtuldu, JPMorgan Raporu Eter’in NFT Pazar Payını Solana’ya Karşı Kaybettiğini Önerdi

“First Mover” toplantı sahiplerine Osprey Funds’ın kurucusu ve CEO’su Greg King ve eToro ABD Genel Müdürü Guy Hirsch, günümüzün kripto pazarlarına ve 2022’de izlenecek önemli trendlere bir göz atmak için katıldı.

Son manşetler

Tom Brady’nin NFT Platform İmzası 170 Milyon Dolar Artırdı: Finansman turu, Andreessen Horowitz (a16z) ve Kleiner Perkins tarafından yönetildi ve a16z mezunu Katie Haun’un yeni fonunu içeriyordu.

Gemini, Bir Haftada İkinci Satın Alımın Ardından Prime Brokerliği Tanıtıyor: Gemini Prime, birden fazla kripto borsasına ve tezgah üstü likidite kaynaklarına erişim sağlayarak kurumsal yatırımcıları çekmeyi hedefliyor.

Eski ConsenSys AG Yatırım Başkanı, Firmayı Davada Kötü Muamele Yapmakla Suçladı:Kavita Gupta, 31 Aralık tarihli şikayetinin genişletilmiş bir versiyonunda ConsenSys AG’nin “zehirli” bir çalışma ortamı yarattığını ve 30 milyon dolarlık maddi tazminat talep ettiğini söyledi.

Damien Hirst, NFT Projesi için Chainlink Fiyat Endeksini Başlattı:Hirst’in NFT koleksiyonu “The Currency”, kendi özel fiyat endeksini alıyor.

NFT Dolandırıcılıkları: Mağdura Düşmekten Nasıl Kaçınılır: Kripto tabanlı dolandırıcılıkların giderek daha karmaşık hale gelmesiyle, bunlara kanmak hiç olmadığı kadar kolay. NFT’lerinizi nasıl güvende tutacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Daha uzun okumalar

Bir NFT’ye Sahip Olduğunuzda Sahip Olduğunuz Şeyler: SpiceDAO’nun “Dune”un bir sürümünü “genel” hale getirme planlarının kapsamlı bir baskısını takiben, kriptoda telif hakkı üzerinde düşünmeye değer.

Günümüzün kripto açıklayıcısı: Metaverse’e Nasıl Yatırım Yapılır

Diğer sesler: Kripto para birimi aniden her yerde – yazar kasa hariç (Washington Post)

Söyledi ve duydu

“Bu araçlar, Meta’nın ruh halinizi ve tepkilerinizi takip etmesine ve iş modeline en iyi şekilde hizmet eden yanıtları ortaya çıkarmak için metaverse deneyiminizi değiştirmesine olanak tanır. (CoinDesk köşe yazarı David Z Morris) . . . “Not defterlerine karalanmış temel ifadeler gördüm. kripto konferansları sırasında barlarda tezgahların altına sırt çantalarında bırakıldı. Kripto projelerinde müşteri desteği olarak görev yaptım ve kullanıcıların bana özel anahtarları ile (tavsiyelerime rağmen) yardım istemelerini sağladım. Kullanıcıların özel anahtarlarını Discord kanallarında yayınladıklarını gördüm. (CoinDesk köşe yazarı Jill Gunter) . . . “Piyasalar hala oran artışları için bir seviye bulmaya çalışıyor. Sadece Ekim ayında piyasa 2022 için bir faiz artışı bekliyordu ve şimdi dört bekliyor. Bu, şu anda piyasada Fed politikasının izlediği yol hakkında sahip olduğumuz belirsizlik düzeyini yansıtıyor. ” (Brooks Macdonald/The Wall Street Journal’da Edward Park Baş Yatırım Sorumlusu) . . . “Bu korkunç bir durum. Gaz fiyatları bu siyasi tehlike bölgesinde.” (Helima Croft, RBC Capital Markets/CNN küresel emtia stratejisi başkanı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.