Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Bitcoin ABD Tatilinde Kapalı ve Daha Fazla Düşebilir

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Bitcoin

Editörün Notu: ABD Martin Luther King tatili nedeniyle First Mover Asia, her zamanki Teknisyen Alımı için CoinDesk Baş İçerik Sorumlusu Michael Casey tarafından DeFi’de yeni bir sütun kullanıyor.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 42.140$ -2. %5

Eter (ETH): 3.209 $ -4. %5

En çok kazananlar

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Kardano ADA +9. %4 Akıllı Sözleşme Platformu
Litecoin LTC +3. %5 Para birimi

En çok kaybedenler

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Kozmos ATOM −7. %9 Akıllı Sözleşme Platformu
Zincir bağlantı BAĞLANTI −7. %2 Bilgisayar
Polkadot NOKTA −7. %1 Akıllı Sözleşme Platformu

Piyasalar

S&P 500: 4.662 $ +. %08

DJIA: 35.911 $ -0. %5

Nasdaq: $14.893 +0. %5

Altın: 1.817 $ -0. %2

Piyasa hareketleri

Son 24 saatlik Bitcoin fiyat tablosu (CoinDesk)

Kripto fiyatları, sivil haklar aktivisti Martin Luther King’i onurlandıran ulusal bir ABD tatili olan Pazartesi günü düştü ve yakın zamanda çok az tersine dönme işareti gösterdi.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, yayınlandığı tarihte bu işaretin üzerinde olmasına rağmen 42.000 doların altına düştü. Eter 3.200 doların altına düşerken, diğer önde gelen altcoinlerin çoğu kırmızıda kaldı.

Hisse senedi piyasaları tatilde kapatıldı ve kripto fiyatlandırmasıyla giderek daha fazla iç içe geçmiş gibi görünen son kötü haber davullarına bir soluklanma sağladı. Wall Street Journal, piyasa değeri 10 milyar doların üzerinde olan yaklaşık 220 ABD’li halka açık şirketin zirvelerinden %20 düştüğünü ve S&P 500 ve Nasdaq’ın sırasıyla %2,2 ve %4,8 düştüğünü bildirdi.

Bu arada bir New York Times haberi, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin, küresel ekonomiye darbe vuran koronavirüsün Omicron varyantı hakkındaki verilere ayak uyduramamasının altını çizdi.

Kripto türevleri borsası Delta Exchange’in CEO’su Pankaj Balani, satın alma talebi olmadığı için bitcoin’in daha fazla düşmeye karşı savunmasız olduğunu söyledi. Balani, bir WhatsApp sohbetinde CoinDesk’ten Omkar Godbole’ye verdiği demeçte, “Bu seviyelerde herhangi bir dip balıkçılığı görmüyoruz ve 40.000 dolar civarında Bitcoin riskine sahip olma ilgisi düşük kalıyor” dedi. “40.000 doları yeniden test edebiliriz ve bu kırılırsa, yeni bir satış turu görebiliriz.”

Sütun

Listelerin Dışında: DeFi Rebound: Kilitlenen toplam değer, diğer kripto fiyatlarındaki gerilemeye rağmen artıyor. (Michael Casey tarafından)

2021’in ikinci yarısında ve 2022’nin başlarında bitcoin ve diğer kripto varlıklarındaki zayıflığın ortasında, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün anormal bir karşı performansı oldu. Son birkaç hafta, DeFi sistemindeki krediler için ne kadar dijital varlık değerinin teminatlandırıldığının bir ölçüsü olan kilitlenen toplam değerde mütevazı bir toparlanma gördü. CoinDesk’in Shuai Hao’su, TVL’yi ether olarak ifade edilen ve CoinDesk Endekslerinin DeFi (DFX) endeksinin değerine karşı gösteren DeFi Pulse’dan alınan verilere dayanarak beni bu çizelgeye yükseltti.

TVL’deki toparlanmanın geçen bahardan bu yana görülen DeFi taahhütlerindeki düşüşleri anlamlı bir şekilde tersine çevirip çevirmeyeceğini söylemek için henüz çok erken. Ancak, dolar fiyatlarında neredeyse hiç toparlanma olmamasına rağmen değerin artması dikkat çekici. Sektörün bir yıl önceki dizginsiz coşkusuna geri dönüp dönmeyeceğini veya zamanın ruhunun NFT’lere kapılıp kaybolmadığını görmemiz gerekecek.

Para ile ilişkimizi yeniden tanımlayan ve küresel finans sistemini dönüştüren teknolojik, ekonomik ve sosyal olaylara ve eğilimlere haftalık bir bakış olan Money Reimagined’ı okuyorsunuz. Haber bülteninin tamamını buradan almak için abone olun.

Önemli olaylar

11 a. m. HKT/SGT (03:00 UTC): Japonya Merkez Bankası faiz oranlarına ilişkin kararını açıklar ve bir para politikası beyanı yayınlar.

11 a. m. HKT/SGT (03:00 UTC): Japonya Merkez Bankası görünüm raporu (Q4)

12:30 s. m. HKT/SGT (4:30 UTC): Endüstriyel üretim (Kasım Aylık/Yıllık)

3:30 s. m. İsviçre üretici ve ithalat fiyatları (Aylık/Yıllık Aralık)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en yeni bölümleri:

(Editörün notu: ABD Martin Luther King tatili nedeniyle, First Mover Asia, her zamanki First Mover programı için CoinDesk TV’deki The Hash’in bir sonraki bölümünü değiştiriyor.)

Tesla Ödemeleri Kabul Ettiğinde Dogecoin Yükseliyor, Fed’in ABD Dijital Doları Çıkarması Yasaklanmalı mı?

“The Hash” geçen haftaki bu bölümde şu sıcak konuları ele aldı: Tesla’nın mallar için ödeme kabul etmesiyle Dogecoin yükseliyor; “Blockchain City” CityDAO, Discord aracılığıyla saldırıya uğradı; El Salvador gazetecileri ve aktivistlerinin Pegasus casus yazılımı aracılığıyla hacklenmesi; ve Kongre Üyesi Tom Emmer’in neden Federal Rezerv’in dijital dolar basmasını yasaklamak istediğini.

Son manşetler

Binance, Tayland’ın Körfez Enerji Geliştirmesiyle Kripto Borsası Kuracak: Gulf Energy Development, ülkede “dijital altyapıda hızlı büyüme” öngördüğünü söylüyor.

Hindistan Başbakanı Kripto Para Birimi Üzerinde Küresel İşbirliği Çağrısı: Narendra Modi, kriptoyu tedarik zinciri aksaklıklarına, enflasyona ve iklim değişikliğine benzeterek, ulusların tecrit halinde üstesinden gelemeyeceklerini söyledi.

Pakistan Suç Ajansı, Telekom Otoritesinden Kripto Web Sitelerini Engellemesini İsteyecek: Rapor: Pakistan Devlet Bankası, kripto para birimlerini düzenlemek için şimdiden tavsiyelerde bulundu.

Hint TikTok Rakibi Chingari, Republic Capital liderliğinde 15 Milyon Dolarlık Turu Artırdı: Rapor: Hindistan’da TikTok’un yasaklanmasının ardından Chingari hızla büyüdü ve şu anda 35 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya sahip.

Kripto. com Capital, Jon Russell’ı GP Olarak İşe Aldı, Genişleyen Fon Büyüklüğünün İpuçları:Russell, The Ken ve Tech Crunch’taki görevler de dahil olmak üzere, bir teknoloji gazetecisi olarak 10 yıl geçirdi.

Hulu, Metaverse, NFT Arka Planları ile Aday Ararken ‘Yarının Yayıncılarını’ Hedefliyor: Akış platformunun 14 Ocak’taki iş listesi, kripto teknolojisine ilgi duyulduğunun sinyalini verdi.

Kripto İş İlanları 2021’de %395 Arttı: LinkedIn: Listeler için en iyi şehirler San Francisco, Austin, New York City, Miami ve Denver idi.

Daha uzun okumalar

Listelerin Dışında: DeFi Rebound: Diğer kripto fiyatlarındaki gerilemeye rağmen kilitlenen toplam değer artıyor.

Bugünün kripto açıklayıcısı: Hisse Kanıtı Nedir?

Diğer sesler: Bitcoin ara sınavları çökertiyor(Politika)

Söyledi ve duydu

En büyük kripto para birimi olan Rhodes, “Gittikçe daha fazla sayıda farklı ırktan insan, kadın ve bekar anne Bitcoin’i araştırıyor” dedi. “Buna karşı olan hiç kimseyle tanışmadım. (Kaliforniya kongre adayı Aarika Rhodes’dan Politico’ya). . . “Ancak muhalif gazetecileri gözetlemek benim için şu ana kadar Bukele hakkında ileri sürülen diğer iddialardan çok daha fazla kınanacak bir şey. Kabul ediyorum ki önyargılıyım, ancak bilginin bastırılması herhangi bir toplumun iyi ve adil işleyişine yönelik temel bir saldırıdır.” (CoinDesk köşe yazarı David Z. Morris). . . “Bunu kimin duyması gerektiğini bilmiyorum, ancak bir NFT’ye sahip olmak, bir projenin telif hakkına veya fikri mülkiyetine sahip olmakla aynı şey değildir.” (CoinDesk köşe yazarı Daniel Kuhn). . . “Kazananlar ve kaybedenler arasında çok fazla aksama ve ayrılık oldu. (WallachBeth Capital’in genel müdürü Ilya Feygin, bu yıl The Wall Street Journal’a hisse senedi fiyatları hakkında)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.