Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Bitcoin, Altcoinler Yükseliyor ve Sonra Batıyor

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi 41.000 doların altına düşüyor; eter ve diğer büyük altcoinler de düşüyor.

Teknisyenin yaklaşımı: Aşırı satım koşulları, kısa vadeli bitcoin alıcılarını cezbediyor.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 40,882 $ -2. %2

Eter (ETH): 3.024 $ -2. %8

En çok kazananlar

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Kozmos ATOM +4. %7 Akıllı Sözleşme Platformu

`

En çok kaybedenler

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Ethereum Klasik vb. −6. %5 Akıllı Sözleşme Platformu
Filecoin FIL −4. %8 Bilgisayar
Yıldız XLM −3. %7 Akıllı Sözleşme Platformu

`

Sektör sınıflandırmaları, dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

Piyasalar

S&P 500: 4.482 $ -1. %1

DJIA: 34,715 $ -0. %8

Nasdaq: $14.154 -1. %3

Altın: 1.839 $ +. %05

Piyasa hareketleri

Kısa bir süre için 43.000 doların üzerine çıktıktan sonra, bitcoin 24 saat önce başladığı yerin altına düştü. Eter ve piyasa değerine göre en büyük altcoinler de düşmeden önce umut verici bir şekilde yükseldi.

Yayınlandığı sırada, bitcoin 41.000 doların altında işlem görüyordu, eter 3.100 doların altına düştü ve piyasa değerine göre en büyük 20 büyük altcoin’den 19’u kırmızıdaydı.

Aşağı yönlü hareketler, ekonomi ve yükselen faiz oranları hakkında süregelen karamsarlığı ve önceden, yüksek uçan teknoloji hisseleri hakkındaki düşüş eğilimini yansıttı. Hisse senetlerinin geç satılmasının ardından, teknoloji ağırlıklı Nasdaq Bileşik endeksi ABD işlem saatlerinde %1,1 düştü. S&P 500 de benzer şekilde düştü.

Kripto fonu BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale, yatırımcıların başlangıçta ABD Federal Rezervi’nin dijital bir dolar üzerinde yaptığı bir çalışma hakkında iyimser olduklarını söyledi. DiPasquale, “Böyle resmi bir kaynaktan gelen herhangi bir haber kripto güvenilirliğini artırıyor ve bu güvenilirlik artan talebe yol açıyor.” Dedi.

Kripto piyasalarının son düşüş eğilimini “düşük talebe ve bir miktar mevsimselliğe bağladı. “Ocak tarihsel olarak yumuşak bir ay” dedi. “Bu yüzden, önümüzdeki birkaç haftaya girerken artış olacağından umutluyum. aktivite ve talep. “

Teknisyen görüşü

Bitcoin 43 bin doların üzerinde getiri sağlıyor; Direnç 45 bin-48 bin dolar civarında

Bitcoin dört saatlik fiyat grafiği, desteği/direnci gösterir (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC) alıcıları, grafiklerdeki kısa vadeli düşüş trendini tersine çevirmeye çalışıyor.

Geçtiğimiz iki hafta boyunca, fiyat hareketi, alıcıların daha önce Ekim fiyat rallisinden önce devreye girdiği 40.000$ destek seviyesi etrafında demirlendi.

Yine de, gün içi sinyaller aşırı alım bölgesine yaklaştıkça kripto para birimi 45.000-48.000 dolar civarında dirençle karşılaşabilir.

Dört saatlik grafikteki 100 günlük hareketli ortalama aşağı doğru eğimlidir, bu da geçen ay boyunca düşen bir fiyat eğilimine işaret ediyor. 43.000 doların üzerinde belirleyici bir kırılma, gün içi grafiklerde olumlu bir eğilim değişimine işaret edebilir.

Günlük grafikte, Kasım ayında başlayan bir düşüş trendi içinde olsa da, bitcoin aşırı satılmış gibi görünüyor. Bu, uzun vadeli momentumdaki düşüş göz önüne alındığında, yukarı yönlü hareketin sınırlı olabileceği anlamına geliyor.

Önemli olaylar

Avustralya Konut Sanayicileri Derneği yeni ev satışları (Aralık)

3 s. m. HKT/SGT (07:00 UTC): Birleşik Krallık perakende satışları (Aralık Aylık/Yıllık)

8:30 s. m. HKT/SGT (12:30 UTC): Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde’ın Konuşması

11 s. m. HKT/SGT (3 pm UTC): Avrupa Komisyonu tüketici güveni – ön (Ocak.)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “The Hash”ın en son bölümü:

AB İş Kanıtı Kripto Madenciliğini Yasaklayacak mı? Ether veya Solana, NFT Yatırımcılarının Kalplerini ve Zihinlerini Kazanıyor mu?

“The Hash” sunucuları, Avrupa’da kanıt-of-work kripto madenciliğinin olası yasağı, Argo’nun madencilik dışı işe yeni girişimi, JPMorgan’ın NFT pazar payına ilişkin raporu ve daha fazlası dahil olmak üzere sıcak konuları tartıştı.

Son manşetler

Uzun zamandır Beklenen CBDC Beyaz Kitabında, Fed Flags Gizlilik, Finansal İstikrar Riskleri: Federal Rezerv, uzun zamandır beklenen belgede bir CBDC başlatma (veya başlatmama) taahhüdünde bulunmuyor.

Agoric, JavaScript Geliştiricilerini Kriptoya Getirmek için CoinList Token Satışında 50 Milyon Dolar Artırdı: Yaklaşık 40.000 yatırımcı, yalnızca iki saat içinde BLD tokenlerini kaptı.

UFC, Dapper Labs’ Sports NFT Suite’te NBA ve NFL’ye Katılıyor: Pazar, dövüş liginin tarihindeki ikonik anların mantar olmayan belirteçlerini içerecek.

Ticaret Teknolojisi Sağlayıcısı BlockFills, Genişleme İçin 37 Milyon Dolar Artırdı: A Serisi, Susquehanna Private Equity, CME Ventures ve diğerleri dahil olmak üzere bir dizi kurumsal yatırımcı tarafından yönetildi.

Rusya Bankasından Kriptoya Tam Yasak Çağrısı:Rusya merkez bankası kripto ticareti, madenciliği ve kullanımının yasa dışı yapılmasını öneriyor.

Çok Zincirli Hack, Fon Kaybı 3 Milyon Dolara Ulaştıkça Kötüleşiyor: Rapor: Zincirler arası köprünün kullanıcıları, şirketin net bilgi veya yeterli destek sağlamadığını söylüyor.

Daha uzun okumalar

Meta, Metaverse’de Duygularınızı Takip Etmeye Eğiliyor: Eskisi gibi yeni dünyayla tanışın: Torbalanacağınız, etiketleneceğiniz ve acımasızca para kazanacağınız Horizon Worlds.

Günümüzün kripto açıklayıcısı: İçerik Oluşturucu Olmak İçin Gerekenler

Diğer sesler: Uzmanlar Steve Bannon’un Yeni Kripto Para Birimi (Anne Jones) Hakkında Uyarılarda Bulunuyor

Söyledi ve duydu

“Kripto kışlarının daha önce ortaya çıktığını gördük ve bunu görmemiz mümkün, ancak bana çarpan şey, bir yıl önce 37-bin dolar, o kripto kışının başladığı 2017’de bitcoin’in en yüksek fiyatından hala çok daha fazla. (CoinDesk editörü Nik De Cheddar News) . . . “Aslında, OpenSea’de Squid Game’i ararken listelenen 682.569 öğenin hiçbiri fikri mülkiyet (IP) sahibiyle herhangi bir ilişkiye sahip değildir, çünkü bu, kimseye bu yazılımı kullanma lisansı vermemiştir. bir dijital blok zinciri varlığı için ticari marka. Yine de, tüm bu türevler ve açıkçası, bazı doğrudan çalıntı görüntüler, dünyanın en büyük NFT platformunda satın alınabilir veya takas edilebilir. (CoinDesk Kıdemli Başkan Yardımcısı, CoinDesk Studios başkanı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.