Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Bitcoin, Daha Hafif Ticaret Ortasında 37 bin Dolara Yakın

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Bitcoin, spot ticaret hacminin azalmasıyla daha geniş bir piyasa istikrarına öncülük etti.

Teknisyen görüşü: Kasım ayından itibaren düşüş trendini durdurmak için 40 bin dolarlık BTC’nin üzerinde belirleyici bir kırılma gerekiyor.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 36.971 $ + %1

Eter (ETH): 2.460 $ +1. %3

En çok kazananlar

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Dogecoin KÖPEK +2. %6 Para birimi
Çokgen MATIC +1. %0 Akıllı Sözleşme Platformu
Polkadot NOKTA +0. %8 Akıllı Sözleşme Platformu

En çok kaybedenler

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
İnternet Bilgisayarı ICP −5. %2 Bilgisayar
Kardano ADA −4. %0 Akıllı Sözleşme Platformu
Algorand ALGO −3. %8 Akıllı Sözleşme Platformu

Sektör sınıflandırmaları, dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

Piyasalar

S&P 500: 4.356 -1. %2

DJIA: 34.297 -0. %1

Nasdaq: 13,539 -2. %2

Altın: 1.848 $ +-0. %2

Piyasa hareketleri

Bitcoin, spot ticaret hacmi bir gün öncesine göre önemli ölçüde düştüğü için Salı günü kripto pazarında geniş bir istikrara öncülük etti.

CoinDesk verisine göre, yayınlandığı sırada, en eski kripto para birimi son 24 saatte biraz artarak 37.000$ civarında el değiştiriyordu. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether, aynı dönemde biraz artışla 2.400 $ seviyesinin üzerinde işlem görüyordu.

CoinDesk tarafından derlenen Veri, Bitcoin’in büyük kripto borsalarındaki spot ticaret hacminin Pazartesi günü dalgalı bir ticaret gününden sonra Salı günü önemli ölçüde düştüğünü gösteriyor.

Kaynak: CoinDesk, CryptoCompare

LMAX Digital’in para birimi stratejisti Joel Kruger, CoinDesk’e “Kriptoların uzun vadeli değer teklifini tanıyan oyunculardan gelen talebin flaşlarını görmeye başlıyoruz” dedi.

Norveç merkezli blockchain veri analitik firması Arcane Research, Salı günkü haftalık güncellemesinde, bitcoin fiyatının Pazartesi günü ABD ticaret seansının sonlarında kripto borsası Coinbase’de bir hacim artışıyla “önemli bir toparlanma” gördüğünü ve MicroStrategy’nin bu güne kadar devam edip etmeyeceği sorusunu gündeme getirdiğini belirtti. veya diğer bilinmeyen varlıklar, Bitcoin’in Coinbase fiyatını artırarak tüm piyasayı yükseltmiş olabilir.

Bununla birlikte, kripto piyasası ABD Federal Rezervinin Çarşamba günkü iki günlük politika toplantısının sonucunu yakından izliyor. Çarşamba günü Fed’in enflasyonla mücadele için Mart ayında faiz artırımına işaret etmesi bekleniyor.

Teknisyen görüşü

Bitcoin 37K Doların Üzerinde Yükseldi; Direnç 40 bin dolar ile 43 bin dolar arasında

Bitcoin’in dört saatlik fiyat grafiği, yakındaki direnci ve altta RSI’yi gösteriyor. (Damanic Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin alıcıları, kripto para birimini bir haftalık fiyat aralığının zirvesine yakın olan 37.000$’ın üzerine çıkardıktan sonra aktif kaldı. Yine de, yükseliş kısa vadede 40.000-43.000 dolar direnç bölgesinde sınırlı olabilir.

Dört saatlik grafikteki göreli güç endeksi (RSI), Cumartesi günü aşırı satım sinyalini tetikledi ve bu, en son fiyat sıçramasından önce geldi. Günlük grafikte, RSI aşırı satış seviyelerinden yükselmeye başlıyor ve bu da mevcut satışları dengeleyebilir.

İlk direnç, dört saatlik grafikte 100-dönem hareketli ortalamada ve 40.600$’da. Alıcıların Kasım ayındaki düşüş trendini durdurmak için bu seviyenin üzerinde kararlı bir hamle yapması gerekecek.

Önemli olaylar

10 a. m. HKT/SGT (2:00 UTC): Yeni Zelanda kredi kartı harcaması (Yıllık Aralık)

1 s. m. HKT/SGT (5:00 UTC): Japonya çakışan ekonomik endeksi (Kasım)

1 s. m. HKT/SGT (5:00 UTC): Japonya’nın önde gelen ekonomik endeksi (Kasım)

9:30 s. m. HKT/SGT (1:30 pm UTC): ABD mal ticareti dengesi (Aralık ön)

9:30 s. m. HKT/SGT (1:30 pm UTC): ABD toptan stokları (Aralık ön)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

Bitcoin 33K Doların Altına Düştükten Sonra Geri Dönüyor, Sıra Nereye Gidiyor? Odaktaki Gizlilik Parası Monero

“First Mover” sunucularına, artan piyasa oynaklığı nedeniyle kripto pazarını analiz etmek ve tahmin etmek için Factor Trading’in kurucusu Peter Brandt katıldı. Metaversal CEO’su Yossi Hasson ve CoinFund Baş Yatırım Sorumlusu Alex Felix, Metaversal için en son 50 milyon dolarlık A serisi fonlama turunun ve genişleme planının yanı sıra kripto çöküşü sırasında piyasanın görünümünü paylaştı. Ayrıca, CoinDesk Gizlilik Haftası. Grid News teknoloji muhabiri Benjamin Powers, gizlilik parası Monero hakkında tam bir rapor yayınladı.

Son manşetler

Crypto VC Firması Dragonfly Yeni Fon İçin 500 Milyon Dolar Artırdı, Documents Show: Firma daha önce iki fonda 300 milyon doların üzerinde para topladı.

Cathie Wood’s Ark Invest, Bitcoin’in 2030’a Kadar 1 Milyon Doları Aşabileceğini Öngörüyor: Wood daha önce Bitcoin’in 2026 yılına kadar 500.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyordu.

BSN, Çin’de NFT Altyapı Platformunu Tanıtıyor: Platform, halka açık blok zincirlerini caydıran Çin düzenlemelerine uymak için açık izinli zincirler kullanıyor.

Bitcoin’in Düzeltmesi Şimdilik Devam Ediyor, Ancak Sonunda ‘Parabolik’ Olabilir, diyor Peter Brandt: Grafik uzmanına göre, onaylanmış bir sarsıntı yeni zirvelere yol açabilir, ancak satış baskısı henüz bitmedi.

IMF, El Salvador’a Bitcoin’in Yasal İhale Statüsüne Son Vermesi Çağrısında Bulunuyor: Küresel finans kurumu, BTC’nin yasal ihale olarak kullanılmasının ülkenin finansal istikrarı, bütünlüğü ve tüketicinin korunması için risk oluşturduğunu söyledi.

Daha uzun okumalar

Gizliliğin Truva Atı: Gizliliğin ortaya çıkması için, değer önermesi olmaktan çıkması gerekir. İnsanların fark etmediği bir hediye olmalı. Önce uygulamaları düşünün, sonra gizlilik, fütürist Dan Jeffries, CoinDesk’in Gizlilik Haftası için yazıyor.

Günümüzün kripto açıklayıcısı: 2022 için En İyi 6 Kripto Pasif Gelir Üreticisi

Diğer sesler: Sanal Para Biriminin Ulusal Güvenlik Etkileri(Rand)

Söyledi ve duydu

“Benim açımdan, Şükran Günü yemeklerinden arta kalanlarla ilgili tartışma, kadınların ve beyaz olmayanların kripto para birimine olan ilgisi hakkında gerçek bir noktaya değindi. 2021’de yapılan bir anket, kripto ticareti yapan kişilerin genç, beyaz, erkek imajından çok uzak olduğunu ortaya koydu. bir teknisyenin.” (Tressie McMillan Cottom, The New York Times) . . . “Muhtemelen bir orta yol vardır, sağlam bir fikir. Ben bir yatırım dehası değilim, sahte internet parasını örtbas eden bir muhabirim ama kriptoya yatırım yapmanın tek uygun yolunun inançla yatırım yapmak olduğunu söyleyebilirim. . ” (CoinDesk köşe yazarı Daniel Kuhn) . . . “Korkum, daha da düşeceğiz. “Büyük bir hafta olacak. (Penn Mutual Asset Management Portföy Yöneticisi Zhiwei Ren, The Wall Street Journal’a hisse senetleri hakkında)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.