Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Bitcoin Dar Ticaret Aralığını Sürdürüyor; Eter Yeşile Geri Dönüyor

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Eter yeşile dönerken Bitcoin değişmeye devam etti.

Teknisyenin görüşü: Bazı fiyat grafiği göstergeleri, destek devam ederse kısa vadeli BTC sıçrama potansiyelini gösteriyor.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 45,856 $ -1. %25

(ETH): 3.790 $ +0. %70

Piyasalar

S&P 500: 4.793 -0. %063

DJIA: 36.799 +0. %59

Nasdaq: 15,622 -1. %33

Altın: 1.814$ +0. %60

Piyasa hareketleri

Bitcoin Salı günü ABD işlem saatlerinde dar bir aralıkta işlem görmeye devam ederken, eter Pazartesi günkü kaybını tersine çevirerek yeşile döndü.

TradingView ve Coinbase’den alınan verilere göre, yazı yazılırken, en eski kripto para birimi olan bitcoin, son 24 saatte çok az değişiklik göstererek 46.000 doların biraz üzerinde işlem görüyordu.

Blockchain veri firması Glassnode’dan Veri, bitcoin’in küçük hareketiyle, kısa vadeli sahiplerinin acının çoğunu taşıdığını ve bu da artan satış tarafı baskısı yarattığını gösteriyor.

Kredi: Glassnode

Bitcoin’in kısa vadeli sahiplerinin, her bir bitcoin’i blok zincirinde en son harcandığı sırada değerlendiren bir metrik olan gerçekleşen fiyat, Glassnode’a göre genel pazar için 24.400 dolar ve 17.700 dolara karşı kabaca 51.400 dolardan işlem görüyordu ve sırasıyla uzun vadeli sahipleri.

Glassnode, 3 Ocak’taki haber bülteninde, Bitcoin’in kısa vadeli sahipleri “toplamda yatırımlarının altında kalıyor ve satış tarafında direnç yaratma olasılığı en yüksek olanlar” dedi.

Bu arada Ether, TradingView ve Coinbase’den alınan verilere göre, yazı yazılırken 3.800 doların üzerine çıkarak dün bazı kayıpları kurtardı.

Salı günü diğer birkaç katman 1 jetonu da kazandı: Internet Computer, Cosmos ve Celo gibi akıllı sözleşme platformlarının jetonları, Messari’den alınan verilere dayanarak günün en büyük kazananlarından bazılarıydı.

Bir analiste göre, alternatif kripto para birimlerinin (altcoinler) bitcoin fiyatıyla de-korelasyonu da bitcoin fiyatı üzerinde daha fazla baskı oluşturabilir.

Amerika Kıdemli OANDA piyasa analisti Edward Moya Salı günü yaptığı günlük piyasa güncellemesinde “Bitcoin için boğa durumu devam ediyor, ancak birçok tüccar altcoinlere de odaklanacağı için çok daha zor bir yıl olacak” dedi.

Teknisyen görüşü

Bitcoin, Analistler Fiyat Sıçramasını Beklerken 44K-$45K$ Desteğine Doğru Düşüyor

Bitcoin (BTC) yazı yazılırken 44.000-45.000$ destek bölgesine doğru düşüyordu ve son 24 saat içinde aşağı yukarı yatay seyrediyor. Göstergeler, 55.000 $ direnç seviyesiyle sınırlı olsa da olası bir fiyat sıçramasına işaret ediyor.

BTC, Aralık ayı başlarında yaklaşık %20’lik bir çöküşün bazı alıcıların cesaretini kırmasının ardından bir aylık ticaret aralığında sıkıştı. O zamandan beri, göreli güç endeksi (RSI), önceki sinyallere kıyasla fiyat artışlarının sessiz kalmasına rağmen, birkaç aşırı satım okumasının sinyalini verdi.

Bir teknik araştırma firması olan Fairlead Strategies’in yönetici ortağı Katie Stockton da tipik olarak bir fiyat sıçramasından önce gelen karşı trend sinyalleri fark etti.

46.334$’ın üzerinde bir günlük fiyat (saat 20.00 ET’de) pozitif bir sinyali teyit edecek ve Stockton’a göre 55.644$’a yükselme olasılığını artıracak.

Coindesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en yeni bölümleri:

Breaking Down Web 3. , The Near Foundation, Kavita Gupta’nın Yeni Fonu

“First Mover” Web 3’e daldı, farklı blok zinciri liderleri için ne anlama geliyor ve planları Ethereum’u içeriyor mu? 2022’nin bu ana temasını tartışmak üzere gösteriye Near Foundation’ın yeni CEO’su Marieke Flament ve yeni Delta Blockchain Fund’ın kurucusu Kavita Gupta katıldı. Ayrıca, Standpoint Research’ten Ronnie Moas, kripto piyasaları analizini paylaştı.

Son Başlıklar

CoinDesk, NYAG Tether Belgelerine Erişim Arayan Mahkeme Davasına KatıldıTether eyalet Yüksek Mahkemesinin başsavcılığın CoinDesk tarafından talep edilen belgeleri paylaşmasını durdurmasını istiyor. CoinDesk artık davaya taraf oldu.

Nvidia, Metaverse-Building Yazılımını Bireysel Yaratıcılar İçin Ücretsiz YapıyorTeknoloji devi, gerçek zamanlı 3D tasarım işbirliği ve sanal dünya simülasyon platformu olan Omniverse’e yeni özellikler ve ortaklar da ekledi.

Günümüzün kripto açıklayıcısı: Metaverse’e Nasıl Yatırım Yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.