Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Bitcoin, Fed Dakikalarının Yayınlanmasından Sonra 44 bin Doların Altına Düştü.

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Bitcoin, Fed tutanaklarının yayınlanmasından sonra 44.000 $’ın altına düştü, ardından altcoinler.

Teknisyenin yaklaşımı: BTC gün içinde 45 bin doların altına düştü; kısa vadeli aşırı satım göstergeleri bozulmadı.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC) $43.423 -5. %87

Eter (ETH) 3.528 $ -7. %4

Piyasalar

S&P 500: 4.700 -1. %94

DJIA: 36,407 -1. %07

Nasdaq: 15. 100 -3. %34

Altın: 1,810 $ -0. %19

Piyasa Hareketleri

Çarşamba günü yayınlanan toplantı tutanaklarına göre, ABD’deki bir Federal Rezerv yetkilisinin Aralık ayındaki toplantısında yüksek enflasyonla yüksek düzeyde rahatsızlık duyduğunu ima etmesinin ardından Bitcoin 44.000 doların altına düştü.

CoinDesk Veri’ye göre, yazı yazılırken, en eski kripto para birimi olan bitcoin, son 24 saatte %5,87 düşüşle 43.423 dolardan işlem görüyordu.

TradingView ve Coinbase’den Veri, Çarşamba günü saat 19:00 UTC’de dakikalar yayınlandıktan hemen sonra, bitcoin saatlik grafikte %2,73 düşüşle 44,500$’a geriledi.

Bitcoin’in saatlik fiyat grafiği, Fed toplantılarının yayınlanmasından sonraki bir saatte keskin bir düşüş gösterdi. (Ticaret Görünümü)

“Katılımcılar genel olarak, ekonomi, işgücü piyasası ve enflasyona ilişkin bireysel görünümleri göz önüne alındığında, federal fon oranını katılımcıların daha önce tahmin ettiğinden daha erken veya daha hızlı bir şekilde artırmanın garanti altına alınabileceğini belirttiler”. 14-15 Aralık toplantı tutanakları. “Bazı katılımcılar, federal fon oranını artırmaya başladıktan hemen sonra Federal Rezerv bilançosunun boyutunu küçültmeye başlamanın uygun olabileceğini belirtti. ”

CoinDesk’in daha önce bildirdiği gibi, tutanakların Mart ayında varlık alımlarının sona ermesiyle birlikte bilanço daralmasının başlaması ve oranların yükseltilmesi konusunda bir iç tartışmaya işaret etmesi durumunda, bitcoin ve geleneksel risk varlıkları potansiyel olarak fiyat baskısı ile karşı karşıya kalabilir.

Bitcoin, bazıları tarafından enflasyona karşı bir önlem olarak görülse de, aynı zamanda gelişmekte olan bir teknolojidir ve bu nedenle, teknoloji ağırlıklı Nasdaq endeksine benzer şekilde, sıkı bir para politikasına duyarlıdır.

S&P 500 ve Nasdaq, Fed tutanaklarının açıklanmasından sonra düştü, 10 yıllık Hazine tahvillerinin getirileri yükseldikçe hazineler de satıldı.

Diğer kripto para birimleri de satışı izledi. Eter %2,51 düşüşle 3.644$’a geriledi. TradingView’deki saatlik grafiğe göre, dakika yayınlandıktan sonraki saatte 44. Kayıp, piyasa değerine göre 2 numaralı kripto para biriminin Çarşamba günü ABD’nin erken işlem saatlerinde 3.900 dolara kadar çıkmasından sonra geldi.

Teknisyen görüşü

Bitcoin 45 bin doların altında Destek

BTC, bir aylık fiyat aralığının en alt seviyesi olan 45.000 doların altına düştü. Günlük grafikte sürekli aşırı satım sinyalleri verilen alıcıların tabana girip girmeyeceklerini göreceğiz.

Şimdilik, yukarı yönlü ivme yavaşlamaya devam ediyor, bu da kısa vadeli satın almanın 50.000$’ın altında sınırlı olabileceği anlamına geliyor. Önümüzdeki Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$ civarında bir düşüş trendi tanımlayan güçlü bir direnç var. Satıcılar kontrol altında kalır.

Düşük destek, 5 Aralık’ın en düşük seviyesi civarında 40.000-42.000$ civarında görülüyor.

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en yeni bölümleri:

Algoritmik Stabilcoin için Risk ve Fırsat, BlockbusterDAO Örneği

“First Mover” sunucuları, Harvard Business School İşletme Profesörü Marco Di Maggio ile algoritmik stabilcoin için risk ve fırsat hakkında konuştu. CoinFund yönetici ortağı ve Liquid Investments başkanı Seth Ginns, kripto piyasalarını analiz etti. Ayrıca, Anayasa Dao’dan bir sayfa alarak BlockbusterDAO görevinde başarılı olacak mı? BlockbusterDAO’nun kurucusu Tasafila, harekete ilişkin görüşlerini paylaştı.

Son Okumalar

Kripto Tarayıcı Brave Aylık 50 Milyon Aktif Kullanıcıyı Geçirdi Şirket, 2021 yılında arama, cüzdan ve görüntü ürünlerini piyasaya sürdü.

Avustralya Açık Maymunları Tenis NFT’lerine ve Decentraland Too’ya Tenis turnuvası, NFT’leri kort içi aksiyonla üretken sanat eserlerine yaratıcı bir dokunuşla birleştiriyor.

2022 Ethereum Yılı mı EY’s küresel blockchain lideri, blockchainde önemli olan her şey Ethereum’da oluyor diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.