Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Bitcoin, Fed Yetkilisinin Hawkish Açıklamalarından Sonra Hisselerle Düştü

Günaydın. Olan şu:

Piyasa hareketleri: ABD hisse senetleri sıcak enflasyon verisine daha da daldıkça Bitcoin düştü.

Teknisyenlerin yaklaşımı: BTC aşırı alım seviyelerine yaklaşıyor, ancak geri çekilmeler 40 bin dolar ile 43 bin dolar arasında sabitlenebilir.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Fiyatlar

%1,4

Ether (ETH): 3,105 dolar -4,1%

En Çok Kazananlar

(mtagx14090713)Para Birimi

İadeler Sektör
Ethereum Classic

Akıllı Sözleşme t Platform
Bitcoin BTC +%2,4 Para birimi

Bitcoin Cash BCH +%2,0 Para Birimi

En Çok Kaybedenler

)İadeler

)Bilgi işlem
Sektör
İnternet Bilgisayarı ICP
Filecoin FIL −%3.1 Bilgisayar

ALGO −%2,7 Akıllı Sözleşme Platformu

)Piyasalar

S&P 500: 4,504 -%1,8

S&P 500

S&P 500 )

DJ

IA: 35.421 -%1.4

-%2.1

Altın: 1.826 $ +%1

Bitcoin (BTC), bir Federal Rezerv yetkilisinin şahin açıklamalarının ardından ABD hisse senetleri daha da düşerken, Perşembe günü 44.000 doların üzerinde kalmak için mücadele etti.

Şaşırtıcı derecede yüksek bir enflasyon oranına yanıt veren St. Louis Merkez Bankası Başkanı James Bullard, faiz oranlarının yükseltilmesini desteklediğini söyledi. Bloomberg’in bildirdiğine göre, Temmuz ayına kadar tam bir yüzde puanı. Yorumları, Perşembe günü ABD Çalışma Bakanlığı’nın Ocak ayı tüketici fiyat endeksinin (TÜFE) %7.5’e ulaştığını ve analistlerin daha önce beklediğinden daha yüksek olduğunu bildirmesinin ardından geldi.

Bitcoin, hisse senedi fiyatları günün erken saatlerindeki ilk düşüşten daha da düştükçe düşmeye başladı. CoinDesk verisine göre, yayınlandığı sırada, en eski kripto para birimi son 24 saat içinde %1.4 düşüşle 43.807 dolardan el değiştiriyordu.

Bu arada, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan ether, aynı dönemde %4’ün üzerinde düşüşle 3.105 $ oldu.

“Altın ve BTC gibi şeyler genellikle sıcak TÜFE baskılarında kısa bir düşüş yaşar çünkü piyasa daha hızlı oran artışlarını varsaymaya başlar Lyn Alden Investment Strategy’nin kurucusu Lyn Alden Schwartzer Perşembe günü tweet’inde açıkladı.

Bitcoin’in merkezi borsalardaki spot ticaret hacmi de bir gün öncesine göre Perşembe günü yükseldi. Genel olarak işlem hacmi, CoinDesk tarafından derlenen verilere göre bir hafta öncesine göre daha yüksekti.

Kaynak: CoinDesk/CryptoCompare

Teknisyen Alımı

Bitcoin Daha Önce Geri Dönüyor Taban, Direnç $46K

(

07)

0907

07

)

Bitcoin (BTC) geçmiş, 450,433$ ve 43843$ arasında dalgalı bir aralıkta işlem gördü saatler.

Alıcılar, New York ticaret seansının başlarında yaklaşık %5’lik bir fiyat düşüşüne hızlı tepki verdi ve kısa vadeli desteği 43.000 doların üzerinde tuttu .

Bir sonraki direnç seviyesi, önceki iki aylık düşüş trendinin %38’lik bir geri çekilmesini temsil eden 46.710 dolar. BTC, Asya ticaret seansına doğru dirence yaklaştıkça alıcılar pozisyonlardan çıkmaya başlayabilir.

ABD enflasyon raporunun ardından fiyat hareketi dalgalı olsa da, şimdilik gün içi grafiklerde momentum sinyalleri iyileşiyor. Alıcılar kısa vadeli ivmeyi sürdürürse, 50.000 dolarda daha güçlü direnç görülüyor.

Geri çekmeler 40.000$-43.000$ aralığında dengelenebilir.

Önemli olaylar

(mtagx10090701) (mtagx10090701) (mtagx10090701) (mtagx10090701)

Önemli olaylar

02:00 UTC): Yeni Zelanda Merkez Bankası enflasyon beklentileri (Q4/QoQ)

15:00 HKT/SGT (07:00 UTC) ): Birleşik Krallık mal ticareti dengesi (Aralık)

15:00 HKT/SGT (07:00 UTC): Birleşik Krallık gayri safi yurtiçi hasıla ( Q4/QoQ/YoY ön)

15:00 HKT/SGT (07:00 UTC): Birleşik Krallık endüstriyel üretim (Aralık Pt.

CoinDesk TV

(mtag x1090704)

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

ABD Enflasyonu 40 Yılın En Yüksek Seviyesine Hızlandı, Pekin 2022 Olimpiyatları Kış Oyunları Lisansında FLOW Token Artışları

“First Mover” toplantı sahipleri, FLOW tokenlerinin artışına katkıda bulunan olası faktörlere ilişkin içgörüler için Dapper Labs’tan Matthieu Jobbé-Duval ile konuştu. “The Wolf of All Streets” kripto tüccarı Scott Melker, ABD TÜFE rakamı 40 yılın en yüksek seviyesine yükselirken kripto piyasası analizini paylaştı. Meta4 Capital kurucusu ve yönetici ortağı Brandon Buchanan, görüşlerini Web 3’te paylaştı.

Headlines

)

Beijing 2022 Olimpiyatları Kış Oyunları’nda FLOW Tokens Dalgalanma Lisansı: Flow’daki yeni bir oyna-kazan mobil oyunu, oyuncuların Pekin’de devam eden Kış Oyunlarından Olimpiyat aksiyonuna katılmalarını sağlar.

ABD Enflasyonu Ocak ayında %7,5 ile 4 Yılın En Yüksek Seviyesine Çıktı: Bitcoin tüccarları enflasyon oranını takip ediyor çünkü bazıları bunu düşünüyor Bir enflasyon koruması olarak kripto para birimi ve Federal Rezerv’in ekonomik koşullara beklenen tepkisi genellikle piyasa yönünü belirler.

Kripto Birleşme ve Devralma 2021’de Yaklaşık %5.000 Arttı, PwC Raporu Diyor ki: Ortalama anlaşma büyüklüğü 2020 milyon dolardan 79 dolardan üçe katlandı.7

Fidye Yazılımı Ödemeleri, Bilgisayar Korsanları Odağı Daha Büyük Hedeflere Kaydırdıkça Büyüyor: Zincirleme analizi: Zincirleme analiz: Zincirleme analiz, gözetim firmasından yapılan yeni bir araştırma daha sofistike hale geliyor.

Fitch, Bitcoin Tahvil İhracından Haftalar Önce El Salvador’un Notunu ‘CCC’ye Düşürüyor: Borç ödeme kabiliyetindeki endişeler, gücün yoğunlaşması cumhurbaşkanlığı ve meşru ihale olarak bitcoin’in benimsenmesi notun düşmesine neden oldu.

Caitlin Long’un Wyoming Crypto Bank, Fed Üyeliğine Doğru Bir Adım Atıyor: Artık Fed onayı garantisi yok, ancak Avanti Bank’ın bir garantisi var Amerikan Bankacılar Birliği aracılığıyla numara.

Uzun okumalar

(mtagx10090701)

hakkında Hack: Yüksek profilli tutuklamalardan sonra bile, 4,6 milyar dolarlık kripto soygunun arkasındaki hikayenin tamamına sahip değiliz.

Bugünün kripto açıklayıcısı: Kripto Ticareti 101: Boğa ve Ayı Bayrakları (Ve Fiyat İçin Ne Anlıyorlar)

Diğer sesler: DOJ’un 3,6 milyar dolarlık Bitcoin Ele Geçirmesi Kripto Aklamanın Ne Kadar Zor Olduğunu Gösteriyor

Söyledi ve duydu

“Kripto, bir dereceye kadar yeni bir kurallar dizisine göre oynuyor. ve insanlara eşler arası bir tarzda doğrudan etkileşim yeteneği vermeye çalışan hükümet gücü. Biraz satıldı – kar için orada burada bir inç vererek. Etrafı kural koyucular tarafından çevrili. Teslim olmaya zorlandı, bazen.” (CoinDesk köşe yazarı Daniel Kuhn) … “Sektörün ilerlemesi için oyun stüdyolarının eski geliştiricilere bakması gerekiyor.” (Zach Hungate CoinDesk için bir op-ed’de) … “Avanti’nin bir yönlendirme numarasına sahip olmasının mutlaka bir ana hesap alacakları anlamına geldiğini düşünmüyorum, ancak bu genellikle bir ilk adımdır. bir ana hesap almadan önce yönlendirme numarası.” (Alabama Hukuk Fakültesi Profesörü Julie Hill’den CoinDesk’e) … “Perakendeciler ve analistler, pek çok malın arzının kısıtlı olduğu pandeminin ilk günlerinde toplu alımların azalacağını, önceden insanların işe döndüğünü, mağazaların mümkün olduğunu tahmin ediyordu. yeniden stoklama ve aşılama yaygınlaştı. Bunun yerine, Amerikalılar yiyecek ve ev eşyalarını stoklamaya devam ediyor.” (The Wall Street Journal)

)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.